Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 7 січня 2024 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «FreeДом»
Ранковий та вечірній блоки журналісти каналу провели здебільшого у режимі прямого етеру, денний — з використанням записаних коментарів.
Китаєзнавець Олександр Федичев заперечив високу ймовірність військового конфлікту між Китаєм та Тайванем: Китай на прикладі війни в Україні зрозумів, що їм не потрібен знищений острів, населення якого їх ненавидітиме. Тож у Пекіні покладають сподівання на тайванські вибори, під час яких до влади може прийти більш лояльна до них партія.
Дипломат Олександр Левченко нагадав, що ЄС не є безпековою організацією, проте нині питання виробництва озброєння розглядають у Брюсселі на найвищому рівні, адже агресія проти України підштовхує діяти рішучіше.
Російський політичний коментатор Дмитро Єловський зазначив, що в російському суспільстві є запит лише на переможну війну, але загалом суспільство втомилося від цієї теми. Перед виборами Кремль має щось показати на полі бою, тому діє у стилі Першої світової війни: «Чим є — тим воюємо, куди виходить — туди влучаємо».
Директор фонду «Вільна Росія» на Південному Кавказі Єгор Куроптєв назвав ОДКБ «чотирма буквами, які поставили поряд, щоб протистояти іншим чотирьом буквам — НАТО». Насправді ж ця організація ілюзорна, в чому вже переконалася Вірменія, а для Кремля це просто круглий стіл, за яким можна зібрати купку лідерів держав заради картинки для російських пропагандистів.
Правозахисник з Ічкерії Абубакар Янгулбаєв пояснив відсутність активного спротиву режиму Путіна та Кадирова з боку чеченців: вони не хочуть знову втрачати життя у марній боротьбі, що не отримає схвалення світової спільноти, як це було під час чеченських воєн.
Представник ГУР Андрій Юсов висловив переконання, що в будь-якій іншій країні рівень втрат, яких вже зазнала Росія, призвів би до краху режиму. Проте Путін застосував «формулу смерті» — платить гробові за те, що росіяни вмирають за його наказом.
Віцепрезидентка з економіко-політичних досліджень Київської школи економіки Наталія Шаповал окреслила позитивний ефект від антиросійських санкцій: попри скепсис, обмеження не дозволили Росії скористатися 300 мільярдами доларів резервів для ведення війни, втрати від обмежень торгівлею газом та нафтою склали щонайменше 150 мільярдів, також держава-агресорка втратила доступ до критичних технологій.
Ізраїльський журналіст Цві Зільбер назвав війну Ізраїлю з Хезболлою неминучою, адже нині 125 тисяч ізраїльтян евакуйовані з місць, яким загрожує спецназ Хезболли, навчений значно краще за ХАМАС.
Литовський державний діяч Пятрас Ауштрявічюс заявив, що Литва давно бачила перетворення Росії на другий Радянський Союз, тож балтійські країни усвідомлюють ризики агресії від Росії і вважають це для себе викликом.