Про що говорили в етері марафону «FreeДом» 18 грудня 2023 року
«Детектор медіа» щодня відстежує головні теми, гостей та тенденції в етері марафонів «Єдині новини #UAРазом» та «FreeДом», а також окремо аналізує якість мовлення.
Телеканали: «1+1», «Інтер», «FreeДом»
У блоці каналу «1+1» економіст Олександр Савченко на прикладі Польщі та Австрії проілюстрував, що в разі зіткнення цінностей та інтересів перемагають завжди інтереси. На думку гостя, нам не варто критикувати інші країни за такий підхід, натомість треба тверезо оцінювати реальність.
Журналіст Сергій Гармаш припустив, що результати війни проти України мають стати підґрунтям передвиборчої кампанії Путіна, тобто від росармії вимагатимуть якихось досягнень до дати голосування навесні 2024 року.
Воєнний оглядач Денис Попович закликав серйозно ставитися до погроз російського керівництва на адресу Фінляндії та інших країн Європи: на прикладі війни проти України Росія показала, що діє в режимі одного дня: «нападемо, а далі побачимо».
Політичний коментатор Дмитро Левусь назвав 12-й пакет антиросійських санкцій ЄС «багатостраждальним» та відзначив як його плюси (позбавлення Росії 4 млрд доларів прибутку від алмазів, удар по військовому виробництву), так і мінуси, зокрема відсутність додаткових обмежень щодо нафтового бізнесу.
Журналіст Роман Цимбалюк прокоментував заяву одного з російських генералів щодо необхідності «готуватися до штурму Карпат»: мовляв, нехай тренуються, ще побачимо, які гори їм доведеться штурмувати.
У блоці каналу «Інтер» воєнний експерт Іван Ступак визнав, що від руху дружин російських мобілізованих важко очікувати наступного кроку, адже будь-яка їхня активність зацікавить силові структури Росії. Він також нагадав, що після конфлікту з дружинами моряків субмарини «Курськ», яка затонула в Баренцовому морі в серпні 2000 року, Путін ніколи не відвідує зустрічі, де його можуть критикувати.
Ізраїльський журналіст Еміль Шлеймович повідомив, що вже найближчими тижнями ЦАХАЛ із високою ймовірністю перейде від тактики тотальної зачистки до точкових операцій, на початку наступного року ведення активних бойових дій не передбачається.
Польський журналіст Міхал Потоцький попередив українців про складні переговори щодо вступу до ЄС: з одного боку, наша країна має домогтися хороших для себе умов, з іншого — ЄС відстоюватиме власні інтереси. Важливо вміти цивілізовано домовлятися.
У блоці каналу «FreeДом» військовий оглядач Олександр Коваленко висловився про нинішні потуги росіян у наступі: «Календар є — логіки немає». На його думку, російське командування хоче окупувати повністю територію Донецької та Луганської областей, а також лівий берег річки Оскіл, але замість ефективних штурмів відбувається їхня імітація.
Економіст Ілля Несходовський пояснив, що з ВВП Росії все гаразд лише за рахунок величезних вливань у військову промисловість. Вони створюють ілюзію великих обсягів виробництва, але жодним чином не поліпшують становище населення. Таким же шляхом йшов Радянський Союз — і це, мовляв, призвело до його розпаду.
Журналіст видання «Ехо Кавказу» Тенгіз Аблотія закликав із розумінням поставитися до зусиль Вірменії: нині країна відчайдушно шукає якісь безпекові гарантії, розуміючи загрозу від Туреччини та Азербайджану. Проросійську орієнтацію вже визнали помилковою, але повністю розірвати зв'язки, допоки немає підтримки Заходу, неможливо. До того ж, країна дуже залежить від Росії економічно.