Суд залишив під вартою українську льотчицю, звинувачувану у смерті російських журналістів (ОНОВЛЕНО)

Суд залишив під вартою українську льотчицю, звинувачувану у смерті російських журналістів (ОНОВЛЕНО)

25 Липня 2014
7304
25 Липня 2014
14:36

Суд залишив під вартою українську льотчицю, звинувачувану у смерті російських журналістів (ОНОВЛЕНО)

7304
Суд залишив під вартою українську льотчицю, звинувачувану у смерті російських журналістів (ОНОВЛЕНО)
Суд залишив під вартою українську льотчицю, звинувачувану у смерті російських журналістів (ОНОВЛЕНО)

Сьогодні, 25 липня, Воронезький обласний суд за результатами розгляду апеляційної скарги захисту української льотчиці Надії Савченко, яку звинувачують у загибелі російських журналістів Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, ухвалив рішення залишити її під вартою до 30 серпня.  Про це повідомляє «Радіо Свобода».

 

Таким чином суд залишив у силі рішення попередньої інстанції.

 

На засіданні суду адвокати Надії Савченко звернулися з проханням випустити підзахисну під заставу в 500 тисяч рублів.

 

Українська льотчиця винною себе не визнає.

 

Рішення про арешт Надії Савченко буде оскаржене в Європейському суді з прав людини, заявив після засідання суду її адвокат Микола Полозов.

 

За його словами, слідство у справі льотчиці проводиться у Москві, і можна очікувати, що найближчим часом її переведуть з СІЗО у Воронежі до Московського слідчого ізолятора у Лефортово.

 

Водночас державне обвинувачення Росії клопоче перед Слідчим комітетом РФ про продовження терміну попереднього розслідування кримінальної справи стосовно льотчиці Надії Савченко на три місяці, повідомляє УНН з посиланням на Миколу Полозова.



Термін попереднього розслідування, яке триває два місяці, завершується 30 липня. Державне обвинувачення клопоче продовжити розслідування ще на три місяці до 30 жовтня поточного року.



У клопотанні йдеться, що завершити попереднє розслідування до 30 липня неможливо через те, що у справі, яка об'єднує в собі ряд епізоди, що стосуються також міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова і губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського, слід провести ще ряд слідчих дій, вважає сторона обвинувачення.



Зокрема мова йде про отримання укладення низки експертиз, а також пошук та допит свідків «з метою виявлення нових епізодів злочинної діяльності вказаних вище осіб». Для цього російські слідчі планують допитувати біженців.

 

24 липня Слідчий комітет (СК) РФ заявив, що має намір заочно пред'явити звинувачення у загибелі журналістів російської ВДТРК Ігоря Корнелюка і Антона Волошина також командиру українського добровольчого батальйону «Айдар» Сергію Мельничуку.

 

Нагадаємо, 16 липня під час зустрічі з українським консулом Надія Савченко підтвердила, що її без згоди, незаконно було вивезено з території України до Росії - з мішком на голові та у наручниках.

 

15 липня Європейський суд з прав людини почав провадження у справі української льотчиці Надії Савченко проти РФ, надавши справі статус пріоритетної.

 

Адвокат Надії Савченко Марк Фейгін заявив, що судити українську льотчицю в РФ не можуть, оскільки на територію сусідньої країни вона потрапила незаконно.

 

2 липня Новоусманський районний суд Воронежа взяв Надію Савченко під варту. 9 липня Слідчий комітет Росії (СК) пред'явив їй обвинувачення. Українську льотчицю звинувачують в пособництві у вбивстві співробітників російської ВДТРК (канал «Россия 1») Ігоря Корнелюка і Антона Волошина, які перебували на території України нелегально і загинули під час обстрілу 17 червня під Луганськом. Воронезький суд арештував Надію Савченко до 30 серпня включно. 

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7304
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду