Стоп інформаційній отруті!
В Україні продовжується очищення вітчизняного інформаційного простору від друкованої продукції антиукраїнського і антидержавного змісту.
У взаємодії із державними і правоохоронним органами, передусім СБУ, вживаються заходи щодо припинення друку та розповсюдження на території України друкованої продукції, яка містить заклики до захоплення державної влади, пропаганди війни та насильницької зміни конституційного ладу.
Так, на підставі відповідних експертних висновків, що їх надав Одеський національний університет ім. Мечнікова відкрито кримінальне впровадження за фактом вчинення правопорушення, передбаченого ч.2 ст.10 Кримінального кодексу України, стосовно газети «Новороссийский курьер».
СБУ заблокувала наміри головного редактора «Новороссийского курьера» Р. Запорожського здійснити виготовлення підконтрольної йому газети можливостями одного з поліграфічних комбінатів Одеського регіону.
Крім того, СБУ вживає конкретні заходи щодо припинення друку та розповсюдження та території України газети «Популярний тижневик "Я"», де також містилися матеріали сепаратистського спрямування.
Фактично припинено випуск і розповсюдження газети «Новороссия», яку сепаратисти вважали своїм «центральним органом». Раніше, в рамках боротьби з тероризмом, правоохоронними органами затриманий Сергій Долгов, редактор сепаратистської газети «Хочу в СССР», яку з Донбасу сепаратисти доправляли до Києва.
Характерна деталь: до Держкомтелерадіо звертаються редактори інших газет, які виходять на території Донецької і Луганської областей, з проханням не вживати «радикальних» заходів до їхніх видань, оскільки вони вже зробили для себе належні висновки і ніколи не допустять публікацій, які можна трактувати як сепаратистські, а або такі, що сприяють діяльності терористів.
До речі, такі звернення з'явилися одразу ж після того, як відновилася активна фаза АТО.
Окремо дякую патріотично налаштованим громадянам, які повідомляють Держкомтелерадіо про пункти розповсюдження сепаратистської макулатури. Це дозволяє їх швидко виявляти та припиняти їхню протиправну діяльність, а з розповсюджувачами проводити виховні бесіди, після яких, як правило, зникає бажання займатися цією чорною справою.
Не думаю, що при цьому можна розслабитися. На часі - не лише активна протидія інформаційному сепаратизму, а й налагодження відповідної пропагандистської, у позитивному значенні цього слова, роботи.
У зоні АТО і прилеглих територіях уже здійснюється поширення друкованої продукції, інших матеріалів, у яких стисло інформується населення про ситуацію в регіоні та країні, місця ведення бойових дій, існуючі коридори евакуації громадян з регіонів бойових дій тощо. Не за горами повноцінне відновлення мовлення українських теле- і радіо- каналів на усій території Донбасу.
Очевидно, що не обійтися без удосконалення правової бази. Досвід показує, що існуюче інформаційне законодавство дозволяє діяти ефективно, але не оперативно. А в інформаційній війні оперативність має над важливе значення.
Богдан Червак, директор департаменту інформаційної політики Держкомтелерадіо України