ATR перекладає чотиритомну «Історію кримських татар» Валерія Возгріна

ATR перекладає чотиритомну «Історію кримських татар» Валерія Возгріна

28 Серпня 2026
0
285
28 Серпня 2026
16:02

ATR перекладає чотиритомну «Історію кримських татар» Валерія Возгріна

0
285
Наразі команда проєкту працює над перекладом частини розділів другого тому.
ATR перекладає чотиритомну «Історію кримських татар» Валерія Возгріна
ATR перекладає чотиритомну «Історію кримських татар» Валерія Возгріна

Телеканал ATR за підтримки Українського культурного фонду перекладає українською мовою чотиритомну працю історика Валерія Возгріна «Історія кримських татар». Про це повідомила комунікаційна команда телеканалу.

Кураторками проєкту з перекладу стали Віра та Ірина Правило. За їхніми словами, книга допоможе українцям краще зрозуміти не лише історію Криму та кримськотатарського народу, а й те, що відбувається на півострові сьогодні.

Кураторки розповіли, що Возгрін у своїй праці досліджує механізми, за допомогою яких Росія протягом століть виправдовувала загарбання Криму та дискредитувала кримських татар, зображуючи їх як нібито загрозу для сусідніх держав або як нездатних керувати власною територією.

Віра та Ірина Правило звернули увагу на чіткі паралелі між історією російських анексій Криму, примусових переселень, обмеження прав кримських татар і нинішньою окупацією півострова.

«Якби ми всі були знайомі з Валерієм Возгріним раніше, скажімо, хоча б до великого вторгнення у 2022 році, я думаю, що ми були б менш наївними, толерантними в якихось моментах. І по-хорошому озброєні», — прокоментувала Ірина Правило. 

У своїй праці історик зосереджується не лише на переслідуваннях, анексії та спробах знищення кримськотатарського народу, а й детально описує повсякденне життя Криму — міста, сади, школи, одяг, культуру та релігійні традиції.

За словами кураторок проєкту, це дозволяє побачити Крим не лише як територію боротьби та окупації, а й як живий простір, у якому століттями формувалася культура кримських татар.

«Це не лише історія про Крим — це історія про Україну і про те, як наші народи завжди не лише боролися за власне виживання, а й співіснували», — сказала Віра Правило.

Наразі команда проєкту працює над перекладом частини розділів другого тому, а надалі планує завершити переклад українською усього чотиритомника.

Нагадаємо, раніше телеканал ATR анонсував цикл програм і документальний фільм, присвячені праці «Історія кримських татар» та її автору Валерію Возгріну. Перший проєкт стартував 29 червня. 

Фото: Pexels

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
285
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду