Через російську атаку на Київ пошкоджений офіс 5 каналу

Через російську атаку на Київ пошкоджений офіс 5 каналу

6 Липня 2026
0
760

Через російську атаку на Київ пошкоджений офіс 5 каналу

0
760
Телеканал продовжує мовлення у зміненому форматі.
Через російську атаку на Київ пошкоджений офіс 5 каналу
Через російську атаку на Київ пошкоджений офіс 5 каналу

Внаслідок російської атаки на столицю в ніч проти 6 липня вже вдруге за час повномасштабного вторгнення зазнав пошкоджень офіс 5 каналу. Ніхто з працівників не постраждав. Про це повідомили на сайті телеканалу.

Через ворожий обстріл було пошкоджено студію, знищено частину знімальної техніки та потрощено робочі місця в редакції.

Команда 5 каналу повідомила, що через технічні пошкодження не може оперативно відновити мовлення в телевізійному етері. Мовлення продовжуватиметься на YouTube-каналі.

Водночас генеральний директор 5 каналу Володимир Мжельський у коментарі «Детектору медіа» розповів, що телеканал продовжує мовлення, однак зосереджується на ютуб-студіях і новинах, які команда збирає самостійно.

«У всіх шок. Ми мовимо, але за іншою схемою. Ацент — на студіях ютубу і новинах, які збираємо поза каналом. Офіси побиті. Якщо рік тому це було погано для каналу, то зараз дуже погано. Збитки — це як збудувати новий канал. Але мовлення ми не переривали ні на хвилину. Вже навчені війною, тому маємо додаткові варіанти», — повідомив Мжельський.

Він додав, що призупинено саме ефірне мовлення зі студії 5 каналу, в приміщенні якої вибито вікна та частково пошкоджено обладнання.

«Все можна відновити. Але це питання фінансів і часу. Фактично треба будувати нову (студію. — Ред.). Головне, що у нас ніхто не постраждав. І зранку вся випускова група була на роботі. Майже усім довелося їхати по домівках, щоб працювати в етері», — розповів гендиректор 5 каналу.

Він уточнив, що вночі на телеканалі нікого не було, адже після попереднього влучання, яке відбулося 10 липня 2025 року та призвело до руйнування частини студії, працівників нічної зміни перевели на дистанційну роботу. 

Володимир Мжельський додав, що поки студію не відновлять, мовлення відбуватиметься у нинішньому форматі. 

«Глядач дуже не зрозуміє різницю, бо ті самі люди, ті самі етери. Просто все з інших місць, з квартир… і студії немає…» — додав гендиректор 5 каналу.

Наразі працівники телеканалу продовжують розбирати завали. Оцінювання масштабів завданих збитків триває.

Нагадаємо, у ніч проти 6 липня російські війська запустили по Україні 419 повітряних цілей — 68 ракет і 351 безпілотник. Основним напрямком ударом був Київ. Як повідомили у Повітряних силах, українська ППО знищила 363 цілі. Зафіксовано влучання 29 балістичних ракет та 18 ударних БпЛА на 34 локаціях.

Епіцентром влучань та падінь уламків російського озброєння став Дарницький та Подільський райони Києва, також пошкодження зафіксовані у Голосіївському та Оболонському районах. 

Так, у Подільському районі столиці через російський обстріл була зруйнована квартира комунікаційної менеджерки «Медіацентру Україна» Світлани Чепуренко та кореспондентки ТСН Катерини Федорченко. 

За даними президента Володимира Зеленського, через атаку Росії на Київ загинуло 11 людей, ще близько 60 — отримали поранення. На Київщині 16 постраждалих, загинуло троє людей.  Завтра, 7 липня, у столиці оголосили Днем жалоби.

Фото: 5 канал

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
760
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду