Телеграм-канал «Джокер» заблокований

Телеграм-канал «Джокер» заблокований

30 Березня 2025
3465
30 Березня 2025
15:58

Телеграм-канал «Джокер» заблокований

3465
Зайти на канал наразі неможливо.
Телеграм-канал «Джокер» заблокований
Телеграм-канал «Джокер» заблокований

Анонімний телеграм-канал «Джокер» заблоковано «за поширення особистих даних людей без їхнього дозволу (доксинг)». Така інформація зʼявляється при спробі зайти на канал. 

скриншот — «Детектор медіа»

Скриншот «Детектора медіа»

Нагадаємо, анонімний телеграм-канал «Джокер» з'явився у 2019 році. До створення каналу Джокер діяв як пранкер: публікував у медіа, насамперед у виданні «Страна», листування з чиновниками та депутатами, представляючись іменами інших чиновників або депутатів. Наприклад, він оприлюднив переписку з депутатами Богданом Яременком, Миколою Тищенком, Михайлом Радуцьким. Телеграм-канал «Джокер» неодноразово поширював фейки, долучався до медіаатак і тиску на журналістів та представників українського бізнесу. Раніше в пресі — і джерела «Детектора медіа» підтверджували це — пов’язували «Джокер» з Геннадієм Корбаном та журналісткою Світланою Крюковою, яка писала книгу про Корбана, а також висвітлювала його участь у виборах у мери Чернігова. Крюкова причетність до роботи телеграм-каналу заперечувала і стверджувала, що він «близький до правоохоронних органів та партії "Слуга народу"». 

У 2022 році Служба безпеки України у відповіді на запит нардепки Ірини Геращенко повідомляла, що телеграм-канал «Джокер» належить до переліку прокремлівських ресурсів, які «використовуються невстановленими особами для здійснення деструктивної інформаційної діяльності на шкоду державній безпеці України».

У грудні 2023 року «Джокер» влаштував розіграш, нібито його допустили до пресконференції президента, та публікував кулуарні відео звідти. Згодом в Офісі президента заперечили акредитацію анонімних телеграм-каналів. Увесь цей час «Джокер» продовжував займатися інформаційними атаками не лише на бізнес, а й на медійників. Зокрема, був одним із тих, хто чинив тиск на журналіста-розслідувача Юрія Ніколова. Згодом у медіа почало з’являтися все більше інформації про те, що адміністратором телеграм-каналу «Джокер» є член партії «Слуга народу» Роман Кравець, який у 2019 році був 153-м номером виборчого списку партії і не пройшов до парламенту. 

Влітку 2024 року Кравець заявив, що продав телеграм-канал «Джокер» у 2022 році невідомій йому людині за 2 мільйони доларів, але не навів доказів цього. Кравець у коментарі «Детектору медіа»  стверджував, що продав канал «Джокер» за криптовалюту невідомій йому особі.  «Я не маю доступу до каналу, я в дружніх відносинах з новим власником і можу прохати ставити або видаляти якісь публікації», — розповів Кравець у листопаді 2024 року.

Фото: 5 канал

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3465
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду