У Росії до реєстру «іноагентів» внесли українського журналіста Олексія Продайводу
У Росії до реєстру «іноагентів» внесли українського журналіста Олексія Продайводу
Мін'юст Росії вніс до реєстру «іноземних агентів» шість осіб та одну організацію. Зокрема, такий статус в країні-агресорі присвоїли українському журналістові, військовому кореспонденту «Настоящего времени» Олексієві Продайводі. Про це повідомило «Настоящее время».
Олексій Продайвода висвітлював події на Майдані в Києві, анексію Криму, силове захоплення адміністративних будівель у Донецьку та Луганську, а також початок війни на Донбасі. З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну журналіст знімає репортажі з передової на сході та півдні України.
Зауважимо, що «іноземними агентами» в Росії можуть визнати російських чи іноземних юридичних осіб, а також фізичних осіб незалежно від громадянства.
«Для мене це стало повною несподіванкою. Причина внесення мене до списку так званих "іноагентів" мені не відома. Дізнався це рішення я не одразу, бо зараз працюю на Донбасі, висвітлюю наслідки російських атак. Мені почали писати друзі та колеги, які побачили цю інформацію», — розповів Олексій Продайвода у коментарі «Детектору медіа».
До реєстру також внесли журналістку та ведучу «Настоящего времени» Орину Федорових, учасника російського реп-гурту «Каста» Владислава Лешкевича (Владі), політичного аналітика Антона Барбашина, журналістку російської служби BBC Ольгу Івшину, ексглаву бєлгородського штабу Навального Максима Клімова та незалежний правозахисний проєкт «Підтримка політв'язнів. Меморіал».
Нещодавно Мін'юст Росії вніс ще п'ятьох журналістів до реєстру «іноземних агентів», зокрема українську журналістку, ведучу каналу «Настоящее время» Ірину Ромалійську та журналістку «Голосу Америки» Ксенію Туркову, яка раніше працювала на українській радіостанції «Радио Вести» та у виданні Hromadske.
Нагадаємо, законодавство про «іноземних агентів» діє з 2017 року в Росії. Закон, зокрема, дозволяє визнавати окремі медіа «іноземними агентами» і вимагати від медіа розкривати джерела фінансування. У 2019 році Держдума Росії дозволила визнавати «іноземними агентами» і фізичних осіб, які поширюють матеріали «ЗМІ-іноагентів» або беруть участь у їх створенні.
З того часу міністерство юстиції Росії внесло до списку «іноземних агентів» десятки медіа та сотні фізичних осіб, зокрема «Голос Америки», проєкти «Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода», телеканал «Настоящее время», «Дождь», видання «Медуза», Bellingcat, журналістів Аркадія Бабченка, Христо Грозєва, Євгенія Кисельова та Матвія Ганапольського, публіциста Андрія Піонтковського та інших.
- Читайте також: Кремлю вдається ефективно впливати на суспільну думку в РФ за допомогою статусу «іноземного агента»
Фото: Олексій Продайвода / фейсбук