Волинська журналістка Ольга Булковська отримала електронний лист з погрозами про замінування будівлі, де вона працює
Волинська журналістка Ольга Булковська отримала електронний лист з погрозами про замінування будівлі, де вона працює
Журналістка волинського видання «Район.in.ua», координаторка West media forum Ольга Булковська отримала на особисту електронну пошту лист з погрозами про можливу серію вибухів. Про це вона повідомила представниці Інституту масової інформації у Волинській області та розповіла «Детектору медіа».
У листі, який журналістика виявила у своїй електронній пошті, йдеться: «Повідомляю, що я заклав вибухові пристрої у вашу будівлю. Я зрозумів, що я готовий помститися кожному. Буде багато трупів, які ви будете збирати по всьому місту. Мене довго терзали сумніви, я довго був заручником власних ідей. Тому я прийняв остаточне рішення: проведу серію вибухів, які складуть будівлю мов картковий будиночок».
Крім того, анонімний відправник повідомив, що скоїть самогубство після приведення в дію вибухівок.
У коментарі «ДМ» Ольга Булковська зізналася, що цей лист її не злякав, оскільки після початку повномасштабного вторгнення подібні погрози сприймаються по-іншому, ніж це було до того.
«Так, за цим може стояти реальна небезпека, оскільки наш ворог — терорист. І звичайно, що ігнорувати погрози не можна. Однак мені здається, що таке повідомлення більше схоже на залякування, щоб вплинути на мій морально-психологічний стан. Якщо проаналізувати стиль, то написаний лист якимось недолугим маніпулятором. Думаю, моя електронна адреса потрапила у розсилку, тому що вона у відкритому доступі — вказана на сайтах, де я працювала», — сказала Ольга.
Вона поінформувала про погрози представників Управління СБУ у Волинській області, але заяву у правоохоронні органи не подавала. «Оскільки розумію, що це лише додасть їм зайвої роботи, але навряд чи чимось завершиться», — пояснила журналістка.
Нагадаємо, 17 листопада 2024 року волинська журналістка Ольга Булковська намагалася зупинити акцію з проросійськими наративами в центрі Берліна, у якій брав участь ексведучий телеканалу «Інтер» Роман Кадємін. Він виїхав за кордон у 2024 році і зараз записує маніпулятивні відео в тіктоці.
Після цього випадку невідомі намагалися зламати телеграм-акаунт Ольги Булковської. Вона вважає, що це може бути пов'язано з інцидентом, який стався в Берліні 17 листопада.
Раніше ми повідомляли про те, що 26 листопада 2024 року кілька українських медіа отримали аналогічні листи з повідомленнями про нібито замінування їхніх редакцій та інших об’єктів. Це, зокрема, Speka, The Page, телеканал «1+1», Суспільне — про свою ужгородську філію, та низка інших. Загалом того дня повідомлення про нібито замінування держустанов, адмінбудівель, лікарень, торгових центрів тощо надійшли щонайменше у 13 областях України.
27 листопада схожого листа з погрозами про підрив будівель отримали кілька працівників «Громадського радіо».
Перед тим, 14 жовтня, «Детектор медіа» та низка інших українських медіа отримали листи з погрозами про замінування. Аналогічні чи схожі листи отримали також редакції Liga.Net, «Українська правда», «Радіо Свобода», деякі філії Суспільного, державне підприємство «Мультимедійна платформа іномовлення України» та низка інших. Цього ж дня хвиля повідомлень про замінування прокотилася по всій країні.
Тоді винними за замінування так званий терорист назвав журналісток «Радіо Свобода» Валерію Єгошину, Ірину Сисак та Юлію Химерик, які недавно випустили матеріал про те, як російське ГРУ вербує українських громадян та за невелику плату просить їх підривати військові автомобілі.
Відповідальною за замінування автор листа, який представився Олександром Ассаулюком, просив вважати «терористичну групу Fire Cells Group». Журналісти «Схем» з’ясували, що особа з такими установчими даними проживає в окупованому Росією Криму та має паспорт РФ. За даними журналістів, група, яка взяла на себе відповідальність за «мінування», поширює заклики палити авто та переслідувати українських військових, а її представники пропонували «вбивство за винагороду» топпосадовців та публічних осіб.
Згодом Нацполіція повідомила, що перевірила всі будівлі, про замінування яких 14 жовтня масово надходили листи, — всі повідомлення виявились хибними. Переважна більшість цих листів надійшла з російських IP-адрес.
Фото: Ольга Булковська / фейсбук