Babylon’13 запустив соціологічне дослідження для розвитку кіноініціатив і боротьби з пропагандою

Babylon’13 запустив соціологічне дослідження для розвитку кіноініціатив і боротьби з пропагандою

18 Січня 2025
233
18 Січня 2025
12:35

Babylon’13 запустив соціологічне дослідження для розвитку кіноініціатив і боротьби з пропагандою

233
Кінематографічне об’єднання Babylon’13 запустило соціологічне дослідження, щоб ефективніше використовувати документальне кіно для розвитку громад, руйнування міфів і боротьби з пропагандою. У рамках проєкту «Сила Правди» команда організувала кінопокази та обговорення в різних містах України, де кіно стало інструментом єднання та змін.
Babylon’13 запустив соціологічне дослідження для розвитку кіноініціатив і боротьби з пропагандою
Babylon’13 запустив соціологічне дослідження для розвитку кіноініціатив і боротьби з пропагандою

У 2024 році кінематографічне об’єднання Babylon’13 започаткувало вши соціологічне дослідження, яке допоможе ефективніше використовувати документальне кіно для протидії пропаганді та зміцнення громади. Проєкт реалізується у межах ініціативи «Сила Правди» за підтримки IREX in Ukraine.

Про це «Детектор медіа» повідомило об’єднання кінематографістів Babylon’13.

Метою дослідження є аналіз впливу кінопоказів і обговорень після них на сприйняття аудиторії. Особливу увагу команда приділяє вивченню міфів і стереотипів, які існують у громадах, та способам їхнього подолання через діалог.

«Ми тільки розпочали цю історію, але впевнені, що наші висновки стануть важливими для громади, кінематографістів і всіх, хто прагне змін через культурні ініціативи», — зазначає координаторка проєкту Іванна Хіцінська.

Це дослідження також допоможе напрацювати рекомендації для майбутніх заходів, щоб зробити їх ще ефективнішими у протидії пропаганді та формуванні критичного мислення.

Проєкт охопив різні регіони України, де проводилися кінопокази та дискусії. У Чугуєві, Харкові, Дніпрі, Сумах, Ужгороді та інших містах глядачі переглядали фільми про життя під час війни, адаптацію переселенців і виклики сучасного суспільства.

Кожна зустріч була унікальною: у Чугуєві обговорення зосереджувались на травматичному досвіді війни, у Златополі — на подоланні стереотипів, а в Дніпрі — на важливості підтримки й людяності у складні часи.

«Це не просто фільми — це дзеркало нашого суспільства. Через історії реальних людей ми бачимо, як змінюється країна», — ділиться один із учасників заходів.

На 2025 рік Babylon’13 планує розширення географії показів, удосконалення підходів до роботи з аудиторією та ще більший акцент на протидію інформаційним маніпуляціям.

Довідка

Babylon’13 — незалежне об’єднання кінематографістів, засноване під час Революції гідності у 2013 році. За десять років команда створила понад 500 короткометражних і 11 повнометражних документальних фільмів, які стали літописом боротьби України за свободу.

Проєкт реалізується в межах Програми інформаційної стійкості українського громадянського суспільства за підтримки IREX in Ukraine.

Нагадаємо, Суспільне презентувало документальний фільм «На захід від сходу». 

Фото: Babylon’13.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
233
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду