Babylon’13 запустив соціологічне дослідження для розвитку кіноініціатив і боротьби з пропагандою
Babylon’13 запустив соціологічне дослідження для розвитку кіноініціатив і боротьби з пропагандою
У 2024 році кінематографічне об’єднання Babylon’13 започаткувало вши соціологічне дослідження, яке допоможе ефективніше використовувати документальне кіно для протидії пропаганді та зміцнення громади. Проєкт реалізується у межах ініціативи «Сила Правди» за підтримки IREX in Ukraine.
Про це «Детектор медіа» повідомило об’єднання кінематографістів Babylon’13.
Метою дослідження є аналіз впливу кінопоказів і обговорень після них на сприйняття аудиторії. Особливу увагу команда приділяє вивченню міфів і стереотипів, які існують у громадах, та способам їхнього подолання через діалог.
«Ми тільки розпочали цю історію, але впевнені, що наші висновки стануть важливими для громади, кінематографістів і всіх, хто прагне змін через культурні ініціативи», — зазначає координаторка проєкту Іванна Хіцінська.
Це дослідження також допоможе напрацювати рекомендації для майбутніх заходів, щоб зробити їх ще ефективнішими у протидії пропаганді та формуванні критичного мислення.
Проєкт охопив різні регіони України, де проводилися кінопокази та дискусії. У Чугуєві, Харкові, Дніпрі, Сумах, Ужгороді та інших містах глядачі переглядали фільми про життя під час війни, адаптацію переселенців і виклики сучасного суспільства.
Кожна зустріч була унікальною: у Чугуєві обговорення зосереджувались на травматичному досвіді війни, у Златополі — на подоланні стереотипів, а в Дніпрі — на важливості підтримки й людяності у складні часи.
«Це не просто фільми — це дзеркало нашого суспільства. Через історії реальних людей ми бачимо, як змінюється країна», — ділиться один із учасників заходів.
На 2025 рік Babylon’13 планує розширення географії показів, удосконалення підходів до роботи з аудиторією та ще більший акцент на протидію інформаційним маніпуляціям.
Довідка
Babylon’13 — незалежне об’єднання кінематографістів, засноване під час Революції гідності у 2013 році. За десять років команда створила понад 500 короткометражних і 11 повнометражних документальних фільмів, які стали літописом боротьби України за свободу.
Проєкт реалізується в межах Програми інформаційної стійкості українського громадянського суспільства за підтримки IREX in Ukraine.
Нагадаємо, Суспільне презентувало документальний фільм «На захід від сходу».
Фото: Babylon’13.