Процес реєстрації Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки досі не завершений
Процес реєстрації Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки досі не завершений
Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при Міністерстві культури та стратегічних комунікацій (МКСК) досі перебуває у процесі реєстрації. Про це МКСК повідомило «Детектору медіа» у відповідь на запит, який ми надіслали відомству після того, як на його сайті з’явився наказ №884 від 6 грудня про перейменування державної установи «Науковий центр розвитку туризму» на державну установу «Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки».
«Станом на 10 січня 2025 року державна установа “Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки” перебуває у процесі реєстрації. Принагідно привертаємо увагу до того, що внаслідок цілеспрямованої кібератаки на державні реєстри України, призупинена робота Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань. Одразу після відновлення роботи Єдиного державного реєстру, процес реєстрації державної установи “Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки” буде завершено», — йдеться у відповіді, яку «ДМ» отримав від міністерства.
На інші запитання, які були в запиті, а саме: коли буде завершена реєстрація, який буде штатний розпис та хто очолить Центр, міністерство не відповіло.
Відповідаючи на запитання «ДМ» про те, хто саме зараз займається реєстрацією Центру, заступник міністра з питань європейської інтеграції Андрій Наджос сказав:
«В нас є людина, яка цим займається, ми вже знайшли людину. Це наша внутрішня процедура, тож не буду її називати. В нас декілька тижнів лежать реєстри, тож процес триває, але він ускладнився через кібератаку. Ми створимо державну установу — це точно. Процеси всі йдуть так, як вони мають йти — дінамічно, конструктивно, позитивно».
Як повідомлялось раніше, 6 грудня 2024 року Міністерство культури та стратегічних комунікацій України створило Центр стратегічних комунікацій, перейменувавши для цього одне з державних підприємств, та призначило його керівником Сергія Бикова. Биков у коментарі «Детектору медіа» зазначив, що ці кроки потрібні для інституціалізації наявного Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. Зараз він є підрозділом Укрінформу. Загальне керівництво Центром здійснює Ігор Соловей. На момент перейменування ДП і призначення Бикова виконувачем обов'язків команда Центру не мала конкретних пропозицій з боку МКСК щодо подальшої своєї роботи.
Після призначення Бикова на посаду в. о. керівника держпідприємства і зустрічі заступника міністра культури та стратегічних комунікацій з питань європейської інтеграції Андрія Наджоса з керівником Центру страткому Ігорем Солов’єм стало відомо, що МКСК запропонувало всім членам команди Центру перейти до новоствореної структури. Це відбудеться після нового року, розповів у коментарі «ДМ» Ігор Соловей.
Також 7 грудня стало відомо, що МКСК оголосило про проведення відкритого конкурсу для визначення нового керівника Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки після завершення процедури перереєстрації установи.
Після оприлюднення новини про призначення Сергія Бикова керівником Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки з’явились повідомлення про те, що ця людина має сумнівне минуле, зокрема працювала на Медведчука. Сам Биков назвав це скоординованою атакою та заперечував роботу на зрадника, мовляв, його несправедливо оббріхують. Але 7 грудня 2024 року міністр культури та стратегічних комунікацій повідомив: Бикова звільнено, що підтвердив і сам Биков у коментарі «Детектору медіа».
8 грудня 2024 року члени Медіаруху, громадські організації, які працюють у сфері медіа та комунікацій, а також представники медійної, комунікаційної і експертної спільнот закликали керівництво МКСК до виважених, прозорих і відповідальних рішень, а також відкритого професійного діалогу у процесі реорганізації Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
- Читайте також: Медведчук, Вілкул, свічечка, гіфка. Читаємо і слухаємо цитати Сергія Бикова, який мав керувати державними стратегічними комунікаціями
Нагадаємо, що у березні 2021 року для протидії російській дезінформації та пропаганді в Україні створили два спеціальні органи. Зокрема, при Мінкульті був створений Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки. З березня по вересень 2021 року його очолювала Любов Цибульська, яку змінив на посаді Ігор Соловей.
Центр протидії дезінформації при РНБО, створений у березні того ж року, спочатку очолила Поліна Лисенко, у вересні 2021 року, у зв'язку з її декретною відпусткою, ЦПД очолив Андрій Шаповалов, якого в січні 2024 року замінив на посаді Андрій Коваленко.