МКСК підтвердило статус критично важливих низці медіа і надало його Associated Press

МКСК підтвердило статус критично важливих низці медіа і надало його Associated Press

27 Грудня 2024
456
27 Грудня 2024
17:33

МКСК підтвердило статус критично важливих низці медіа і надало його Associated Press

456
Нова постанова Кабміну передбачає, що всі підприємства, які мають статус критично важливих, мусять підтвердити його, щоб зберегти бронювання для своїх працівників.
МКСК підтвердило статус критично важливих низці медіа і надало його Associated Press
МКСК підтвердило статус критично важливих низці медіа і надало його Associated Press

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України надало виданню Associated Press статус критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також підтвердило цей статус низці медіа, зокрема НСТУ, Укрінформу, ВВС, «УНІАН ТБ» та іншим. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на відповідні накази Мінкультури.

Накази були видані починаючи з 20 грудня. У них підтверджено статус критично важливих підприємств:

  • представництву Британської телерадіомовної корпорації (ВВС);
  • АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України»;
  • ТОВ «Дідживан» («УНІАН ТБ»);
  • ТОВ «Офіс польського телеканалу “Белсат ТБ” в Україні»;
  • Українському національному інформаційному агентству Укрінформ;
  • ТОВ «Наше радіо»;
  • ТОВ «ТРК “Медіа маркет”» («Хіт ФМ»);
  • ТРК «Рудана» (Криворізької міської ради).

Крім того, статус критично важливого в особливий період надано представництву інформаційного агентства США Associated Press.

У наказах вказано, що ці медіа відповідають критеріям підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних сил, інших військових формувань в особливий період.

Наприкінці листопада уряд опублікував постанову №1332 з оновленим порядком бронювання від мобілізації з використанням державного порталу «Дія». Ця постанова передбачає необхідність підтвердження критичності всіма підприємствами, які мають сьогодні цей статус, для збереження заброньованими їхніх співробітників.

Згідно з документом, підприємства тепер повинні будуть мати середню зарплату від 2,5 мінімальної (зараз — 20 тис. грн на місяць) протягом останнього кварталу, і їхні працівники-претенденти на бронювання також повинні будуть мати таку зарплату хоча б місяць у цьому кварталі.

Як повідомлялося, від початку 2024 року Міністерство культури визнало критично важливими організаціями представництво ВВС, Укрінформ, парламентський телеканал «Рада», ТОВ «Новий канал», ТОВ «Старлайт медіа», ТОВ «Телеканал СТБ», ТОВ «Хмарочос медіа», ТОВ «УНІАН ТБ», представництво Deutsche Welle, ПрАТ «ТК "ТЕТ"», ТОВ «ТРК "НБМ"», телеканал «Прямий»ТОВ «Кінокіт»телерадіокомпанію «Стерх» (Дніпро), запорізький телеканал МТМ та низку інших підприємств, установ та організацій.

Також статус критично важливих підтвердили телеканалам, які беруть участь у створенні телемарафону «Єдині новини» та Національній спілці журналістів України.  

Фото: МКСК / вікіпедія

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
456
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду