«Крим.Реалії» оприлюднив базу даних «ГРУЗ-200» з тисячею ідентифікованих кримчан, які воювали проти України

«Крим.Реалії» оприлюднив базу даних «ГРУЗ-200» з тисячею ідентифікованих кримчан, які воювали проти України

19 Грудня 2024
7287
19 Грудня 2024
10:10

«Крим.Реалії» оприлюднив базу даних «ГРУЗ-200» з тисячею ідентифікованих кримчан, які воювали проти України

7287
База містить інформацію про місце їх народження, місце призову чи вербування до російської армії, включно з фактичним військовим підрозділом, а також — для частини із загиблих — точне або приблизне місце і дату загибелі. Дані зібрали з відкритих джерел.
«Крим.Реалії» оприлюднив базу даних «ГРУЗ-200» з тисячею ідентифікованих кримчан, які воювали проти України
«Крим.Реалії» оприлюднив базу даних «ГРУЗ-200» з тисячею ідентифікованих кримчан, які воювали проти України

Редакція «Крим.Реалії» оприлюднила базу даних «ГРУЗ-200» з тисячею ідентифікованих кримчан, які воювали у складі російської армії та загинули на війні Росії проти України. Авторкою проєкту є журналістка Алексіна Дорогань. Про це повідомили на сайті «Крим.Реалії».

База «ГРУЗ-200» містить інформацію про місце народження, місце призову чи вербування до російської армії, включно з фактичним військовим підрозділом, а також точне або приблизне місце і дату загибелі.

«Крим.Реалії» зібрав дані з відкритих джерел, зокрема із заяв російських офіційних осіб, дописів родичів загиблих у соцмережах та публікацій у кримських і російських медіа. Журналісти разом з експертами аналізують психологічні профілі загиблих кримчан, а також причини їх участі в російській війні проти нашої держави.

У базі даних загиблих кримчан є жителі всіх кримських регіонів. Найбільше некрологів зафіксували з Севастополя і Керчі. Більшість людей у списку — контрактники та кадрові військові. Також є мобілізовані, завербовані в'язні та 11 строковиків.

У випадках строковиків ДНК-експертизи проводилися довго, а дані про поховання стали відомі вже з фотографій цвинтарів і меморіалів у соцмережах. Наразі статус близько третини убитих на війні проти України кримчан невідомий, редакція продовжує його встановлювати.

Автори проєкту зауважують, що наразі немає точних даних про громадянство внесених до цієї бази, але судячи з місця народження і призову чи вербування, припускають, що більшість були громадянами України.

За даними Алексіни Дорогань, у 82 випадках вдалося встановити, що вбиті — це російські громадяни, які приїхали до Криму до або після анексії, ще у 65 випадках встановлено українське громадянство загиблих. Щонайменше 15 осіб раніше були українськими військовими, які порушили присягу.

Продюсерка проєкту «ГРУЗ-200» Анжеліка Руденко зауважила, що російська влада приховує інформацію про загиблих, тому аналіз і збір даних командою «Крим.Реалії» є цінними для жителів півострова та інших окупованих Росією українських територій.

Керівник «Крим.Реалії» Володимир Притула також наголосив, що на тлі такого офіційного замовчування метою проєкту є привернення увагу до великої кількості загиблих жителів окупованого Росією Криму, більша частина з яких воювала проти своєї країни.

«Крим.Реалії» продовжує роботу над наповненням бази даних «ГРУЗ-200».

Читайте також: 

Нагадаємо, у березні в Києві презентували вебпортал «Потерь.НЕТ», на якому збирають, обробляють і аналізують інформацію про загиблих військовослужбовців Росії, задіяних в агресії проти України. На сьогодні в базі міститься інформація про понад 80 тисяч загиблих військовослужбовців РФ, представників приватних військових компаній та зрадників, які співпрацюють з окупантами на захоплених територіях.  

Над збиранням інформації працюють співробітники МВС, Національної поліції, представники вищих навчальних закладів системи МВС.

У червні 2023 року на сайті YouControl з’явився новий блок для перевірки фізичних осіб — «Список підозрюваних магістральної справи "24 лютого"». Особи у списку є підозрюваними у кримінальних правопорушеннях проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, злочинах проти основ національної безпеки України; порушенні законів та звичаїв війни; плануванні, підготовці, розв'язуванні та веденні агресивної війни; пропаганді війни; посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України тощо. 

Фото: «Крим.Реалії»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7287
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду