В ISW припустили, чому Путін знову повторив російський наратив про «нелегітимність» Зеленського

В ISW припустили, чому Путін знову повторив російський наратив про «нелегітимність» Зеленського

17 Грудня 2024
453
17 Грудня 2024
11:59

В ISW припустили, чому Путін знову повторив російський наратив про «нелегітимність» Зеленського

453
В американському Інституті вивчення війни вважають, що російський диктатор вкотре поставив під сумнів легітимність Президента України, щоби підкреслити, що зміна української влади нібито є передумовою для переговорів з Росією.
В ISW припустили, чому Путін знову повторив російський наратив про «нелегітимність» Зеленського
В ISW припустили, чому Путін знову повторив російський наратив про «нелегітимність» Зеленського

Російський диктатор Володимир Путін вкотре повторив неправдивий наратив про начебто нелегітимність українського президента Володимира Зеленського, щоби підкреслити, що усунення української влади нібито є однією з умов Кремля для врегулювання війни шляхом переговорів. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

16 грудня Путін неправдиво заявив, що українська Конституція передбачає лише продовження повноважень Верховної Ради України і не продовжує повноваження президента в умовах воєнного стану. 

Насправді ж українське законодавство чітко регулює виборчий процес під час воєнного стану, запровадженого з лютого 2022 року, зазначили в ISW. У таких умовах проведення президентських, парламентських чи місцевих виборів неможливе, тому рішення про призупинення виборів у 2024 році відповідає нормам Конституції.

Аналітики звернули увагу на те, що представники Кремля грубо спотворюють Конституцію і законодавство України для просування своїх заяв, що узгоджується з десятилітніми зусиллями країни-агресорки делегітимізувати уряд і суверенітет України.

«Швидше за все, Путін відродив цей наратив, який був здебільшого неактивним від початку літа 2024 року, щоб повторити, що Кремль розглядає зміну режиму в Києві як необхідну передумову для "переговорів" з Україною. ISW продовжує вважати, що Росія не зацікавлена в добросовісних переговорах з Україною і сяде за стіл переговорів лише тоді, коли відчує, що досягла максимальних поступок щодо суверенітету України, зокрема шляхом усунення законного уряду України і повного вилучення з розмови українських представників», — ідеться у звіті ISW.

Нагадаємо, за даними видання Bloomberg, ще 16 листопада 2023 року президент Володимир Зеленський на зустрічі з групою журналістів повідомив про наміри Росії реалізувати в Україні спецоперацію «Майдан-3». Він не навів більше деталей, однак дав зрозуміти, що «Москва прагне посіяти розкол в українському суспільстві, створити "хаос" усередині країни та, зрештою, усунути президента».

27 лютого цього року Комітет з питань розвідки при Президентові України повідомив на сайті ГУР МО, що спецоперація Росії «Майдан-3» досягне своєї кульмінації в березні-травні 2024 року. Загальний бюджет операції сягнув 1,5 млрд доларів.

Російські спецслужби прагнули поставити під сумнів легітимність прийнятих в Україні після 20 травня владних рішень, поширити панічні настрої, розповсюдити в суспільстві «теорії змови», штучно протиставити цивільних та військових і посварити Україну з союзниками. 

Наприкінці травня Центр протидії дезінформації зафіксував активізацію зусиль російської пропаганди в рамках дезінформаційної кампанії «Майдан-3», мета якої максимально дестабілізувати ситуацію в Україні. Росія всіма доступними їй засобами просувала наратив про нібито «нелегітимність» української влади, намагаючись підштовхнути українців виходити на акції протесту. Також ворог посилив кампанію з дискредитації мобілізації в Україні.

Читайте також: 

Фото: AFP / Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
453
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду