Спецпроєкт журналу NV та The Economist «Україна та світ попереду 2025» вийде 18 грудня
Спецпроєкт журналу NV та The Economist «Україна та світ попереду 2025» вийде 18 грудня
У грудні вийде спецвипуск журналу NV «Україна та світ попереду 2025» за ексклюзивною ліцензією британського видання The Economist. Про це у коментарі «Детектору медіа» розповів головний редактор журналу NV Віталій Сич.
Сич розповів, як почалась співпраця між виданням NV та The Economist.
«Один мій товариш розповів мені, що є такий проєкт, вірніше, нагадав, бо я про нього знав. Цього товариша звати Денис Кавзан, відомий комунікаційник, зараз є віцепрезидентом Uklon. І він сказав, що було б непогано, якби ми зробили партнерство з The Economist. До нас партнерство з The Economist було у журналу "Тиждень", який виходив українською мовою. А ми тоді виходили російською мовою. Тож тепер я звернувся до The Economist щодо дозволу та ліцензії», — каже головний редактор журналу. — «Ми отримали другу ліцензію, спочатку російськомовну, а потім почали вже виходити українською мовою».
Він також розповів, хто допоміг журналу купити ліцензію: «Я знайшов трьох людей-бізнесменів, які погодились. Це були Андрій Ставніцер (український підприємець, співвласник і директор порту TIS, співвласник терміналу Neptune, — ред), Ігор Ліскі (засновник інвестиційної компанії EFI Group, — ред.) та Віктор Іванчик (засновник і СЕО агропромхолдингу «Астарта»,— ред). Вони стали офіційними партнерами першого виходу The Economist, а потім він став популярний серед читачів та партнерів, і допомога від бізнесменів вже не була потрібна», — розповідає Сич.
Головний редактор NV додав, що спецвипуск намагається включити Україну в глобальний контекст.
«В Україні всі інформаційні наративи, вся повістка обмежена локальним контекстом і електоральними циклами. Ніхто не говорить про те, що буде за 5—7 років, бо це буде новий президент, і нова Рада, і тому це начебто не варто обговорювати. Також трохи люди та бізнеси виключені з глобального контексту. А The Economist у цьому номері, який називається «Світ попереду», в українській версії, — «Україна та світ попереду 2025», — по суті показує, куди рухається весь світ, інновації в усіх напрямках, ІТ, економіка, технології, наука, культура. В номері очільники держав, корпорацій про це пишуть. Коли ти дивишся, які у нас виклики й проблеми і де весь цивілізований світ, то розумієш, що треба намагатись рухатись у той бік теж. І це дуже важливий продукт для нашого ринку, він допомагає вписувати Україну у глобальний контекст. Не просто займатись звичайними українськими справами, а намагатись піднятись на дві голови і подивитись навколо на 360 градусів, де є зараз цивілізований світ і в який бік він рухається, щоб бути там теж»,— розповів Віталій Сич.
Умовою ліцензії The Economist є затвердження усіх матеріали номеру.
«Зрозуміло, що вони хочуть побачити усі матеріали до того, як вони вийдуть, але у них до нас за редакційною складовою ніколи претензій не було. За умовами ліцензії їхній контент має складати 80% номеру, а наш, український — 20% і вони були вражені, що у нас дописувачі були президенти, прем'єр-міністри, міністри, тобто рівень був високий.
Вони оглядають номер і верстку перед друком, хочуть впевнитись, що там немає якихось умовно людей з поганою репутацією, що верстка і дизайн відповідають їх стандартам і що пропорція 80% на 20% зберігається. Вони все дивляться на відповідність своїм найвищим вимогам і якщо все окей, то вони погоджують. Зазвичай у нас немає ніяких проблем і питань до наших матеріалів не було»,— підкреслив головний редактор NV.
Теми цього випуску журналу:
- Між війною та миром. Три сценарії для України;
- Білий дім і червоні лінії. Як зміниться підхід США;
- Ілюзія перемирʼя. Про тактичну спробу «режиму тиші»;
- Два пріоритети. Зупинити фронт та будувати нове військо;
- Ми вступили у десятиліття воєн. Що далі;
- Новий імпульс чи труднощі. Економічний прогноз;
- Дефіцит засобів стримування. Роз’єднані сили Америки та загрози для світу:
- Росія матиме перевагу. Насувається згубний занепад безпеки Європи;
- Шкала правдоподібності. П’ять пунктів, що Трамп може реалізувати, а що — ні;
- Торговельна війна розпалюється. І втягує країни, яким раніше вдавалося її пересидіти;
- Електрички Сі. Чому світ обирає китайські автівки;
- Справжні межі штучного інтелекту. Приготуйтеся до суперчипів, суперкомп’ютерів — і супермороки.
Нагадаємо, що у 2017 році вперше журнал «Новое время» розпочав спільний проєкт з британським журналом The Economist під назвою «Світ в 2018 році».
Минулого року журнал NV повідомив, що вперше в історії співпраці з виданням The Economist опублікує щорічний випуск прогнозів «The World Ahead 2024» зі зміненою обкладинкою через обурення українців у соціальних мережах.
На обкладинці зображені, зокрема, новообраний президент США Дональд Трамп, президент України Володимир Зеленський, президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, російський диктатор Володимир Путін та президент Китаю Сі Цзіньпінь. Навколо них розміщені зображення ракет, шприца, долара, автомобіля та годинника.
Фото: Валентина Науменко