Посли країн G7 вдруге за рік зустрілися з українськими журналістами

Посли країн G7 вдруге за рік зустрілися з українськими журналістами

2 Грудня 2024
929
2 Грудня 2024
22:57

Посли країн G7 вдруге за рік зустрілися з українськими журналістами

929
Під час зустрічі українські журналісти розповіли про нинішню ситуацію у вітчизняних медіа та у суспільстві. Також торкнулися теми полонених Росією українських журналістів.
Посли країн G7 вдруге за рік зустрілися з українськими журналістами
Посли країн G7 вдруге за рік зустрілися з українськими журналістами

У понеділок, 2 грудня, відбулася чергова зустріч українських журналістів з послами країн «Великої сімки», на якій, зокрема, обговорювалися питання щодо поточного стану медіаландшафту України. Про це повідомляється на сторінці Групи послів G7 з підтримки реформ в Україні у соцмережі X.    

«Посли G7 провели цінний обмін думками з українськими незалежними журналістами щодо поточного стану медіаландшафту. Свобода преси та плюралізм мають вирішальне значення для зміцнення демократії, підтримки політичних дебатів і просування України на євроатлантичному шляху», — йдеться у твіті. 

На зустрічі з послами країн були присутні виконавчий директор «Української правди» Андрій Боборикін, головний редактор NV Віталій Сич, шефредакторка «Детектора медіа» Наталія Лигачова, головна редакторка The Kyiv Independent Ольга Руденко, голова правління Суспільного мовлення Микола Чернотицький, співзасновник та редактор «Наших грошей» Юрій Ніколов, керівниця Київського бюро «Радіо Свобода» Наталія Седлецька, журналіст-розслідувач Євгеній Шульгат

«Під час зустрічі з послами країн G 7 українські журналісти розповіли про нинішню ситуацію в українських медіа та суспільстві. З минулої подібної зустрічі в січні 2024 року відбулося багато змін як у світі, так і в Україні. На зустрічі йшлося про баланс між національною безпекою та плюралізмом у медіа. Йшлося про ситуацію з суспільним мовником, з судовими справами стосовно нападників на журналістів та їхнім перебігом, з утисками щодо журналістів, перш за все, розслідувачів. Також торкнулися теми полонених російським агресором журналістів. Українські журналісти подякували західним партнерам за всебічну підтримку їхніх зусиль щодо наближення України до демократичних стандартів свободи слова навіть під час війни», — розповіла в коментарі «Детектору медіа» Наталія Лигачова. 

Читайте також: 

Нагадаємо, перша в цьому році зустріч українських журналістів з послами країн «Великої сімки» відбулася  29 січня

За даними Інституту масової інформації, за два роки й дев'ять місяців повномасштабного вторгнення Росія скоїла 762 злочини проти журналістів та медіа в Україні

Раніше ми повідомляли, що 6 квітня команда агенції журналістських розслідувань «Слідство.Інфо» заявляла, що співробітники Солом’янського ТЦК намагалися вручити 1 квітня повістку журналісту видання Євгенію Шульгату буцімто невипадково, а ймовірно, за вказівкою працівника СБУ. Вони вважають, що це пов'язано з публікацією розслідування Євгенія Шульгата, у якому він викрив елітне майно керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський доручив командувачу Сухопутних військ провести службову перевірку щодо інформації про спроби вручити повістку журналістові «Слідства.Інфо».

7 квітня Медіарух звернувся до Президента України Володимира Зеленського, голови СБУ, генпрокурора, міністра оборони та головнокомандувача ЗСУ з вимогою відкрити кримінальне провадження щодо співробітників СБУ і ТЦК через інцидент із журналістом «Слідства.Інфо».

8 квітня Офіс генерального прокурора розпочав кримінальне провадження  за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів та можливого зловживання службовими повноваженнями. 9 квітня голова СБУ Василь Малюк відсторонив керівника Департаменту кібербезпеки Іллю Вітюка від виконання посадових обов'язків на час перевірки обставин, оприлюднених журналістами «Слідства.Інфо». За рішенням Малюка, Вітюк на час проведення перевірок був відправлений до бойового підрозділу СБУ, який служить на фронті.

Нагадаємо також, що раніше анонімні телеграм-канали  організували кампанію проти «Детектора медіа», поширюючи фейки про видання. Цькувань також зазнали журналісти «Української правди»,  NV, «Цензора», «Бабеля», «Ліга.net», «Еспресо» та «Дзеркала тижня».

Фотосторінка Групи послів G7 у соцмережі X

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
929
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду