Галицький районний суд Львова залишив Остапа Стахіва під вартою

Галицький районний суд Львова залишив Остапа Стахіва під вартою

28 Листопада 2024
922
28 Листопада 2024
14:50

Галицький районний суд Львова залишив Остапа Стахіва під вартою

922
Стахіва триматимуть під вартою до 25 грудня включно.
Галицький районний суд Львова залишив Остапа Стахіва під вартою
Галицький районний суд Львова залишив Остапа Стахіва під вартою

Галицький районний суд Львова залишив псевдоактивіста Остапа Стахіва під вартою. Його підозрюють у незаконному поширенні локацій ЗСУ та шахрайстві. Про це повідомляє Суспільне в телеграмі.

Стахіва триматимуть під вартою до 25 грудня включно.

Тепер псевдоактивісту дали можливість внести заставу — 908 тис. гривень.

Засідання щодо продовження запобіжного заходу, термін якого спливає 30 листопада, розпочалось 27 листопада, але суд оголосив перерву до 28 листопада на прохання адвоката підозрюваного Миколи Кремінця.

Нагадаємо, 2 жовтня Галицький районний суд Львова обрав запобіжний захід для «блогера» та псевдоактивіста Остапа Стахіва — арешт без права внесення застави строком на 60 діб.

Перед тим суд уже чотири рази пробував обрати запобіжний захід Остапу Стахіву. Перші два рази Стахів не з'явився на засідання, на третій раз суд оголосив перерву через клопотання підозрюваного про відвід судді.

Як повідомляв «ДМ», 25 вересня СБУ та Нацполіція провели обшуки в Остапа Стахіва та низки його соратників — Дмитра Вратіла, Наталії Реган та співорганізатора псевдожурналістських курсів у Києві Жана Новосельцева. Того ж дня Стахіву оголосили підозру. Йому інкримінують поширення інформації про розташування ЗСУ та шахрайство (ч. 2 ст. 114-2, ч. 1, 2 ст. 190 КК України). За даними правоохоронців, Стахів виманював кошти в людей через онлайн-курси «журналістики» та опублікував розташування працівників ТЦК.

У липні 2023 року Стахів оголосив про відкриття «курсів журналістики». Після завершення 21-денного платного курсу учасникам обіцяли видати посвідчення журналіста міжнародного зразка. Вже цього року в липні Стахів зареєстрував «Львівську професійну спілку журналістів». За тією ж адресою зареєстрована й низка інших організацій Стахіва: ГО «Ідея нації», «Народне телебачення», «Народний журналіст», «Об’єднання правозахисників України» та інші.

Остап Стахів став широко відомим на початку пандемії коронавірусу, коли публічно на своїх сторінках у соцмережах заявляв, що ковіду не існує, а пандемія — це вигадка. Також Стахів поширював різні теорії «всесвітньої змови», організовував пікети проти вакцинації і збирав гроші для своїх акцій, називаючи себе керівником незареєстрованої організації «Права людини».

16 листопада 2021 року СБУ провела обшуки в помешканні Стахіва, пізніше йому повідомили про підозру у вчиненні дій, спрямованих на повалення конституційного ладу та захоплення державної влади. 1 грудня 2021 року Стахів вийшов із СІЗО після внесення застави в майже 1 млн гривень

Читайте також:

Фото: Суспільне / телеграм

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
922
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду