Міжнародна правозахисна організація Freedom Now від імені журналіста Єсипенка подала в ООН петицію
Міжнародна правозахисна організація Freedom Now від імені журналіста Єсипенка подала в ООН петицію
Міжнародна правозахисна організація Freedom Now подала від імені засудженого в тимчасово окупованому Криму владою Росії фрилансера Крим.Реалії Владислава Єсипенка петицію до робочої групи ООН з безпідставних затримань (WGAD). Про це повідомляє Радіо Свобода.
У документі, який є у розпорядженні Крим.Реалії, вказуються численні випадки, коли російська влада порушувала права Владислава Єсипенка, який виконував журналістську роботу в тимчасово окупованому Криму.
За повідомленням Freedom Now, петиція публічна і найближчими тижнями WGAD проведе її попередній розгляд, а потім передасть її російському уряду.
Росія матиме 60 днів на відповідь. Якщо російський уряд не відповість, WGAD продовжить розгляд справи та зробить свій висновок.
Владислав Єсипенко — український журналіст, фрилансер Крим.Реалії. До арешту висвітлював соціальну та екологічну проблематику, проводив опитування кримчан.
Нагадаємо, що раніше дружина журналіста Катерина Єсипенко повідомляла, що на політв’язня, журналіста «Крим. Реалії» Владислава Єсипенка, незаконно засудженого до 5 років позбавлення волі, в колонії посилили моральний тиск.
Російські окупанти затримали фрилансера «Крим.Реалії», який є проєктом «Радіо Свобода», Владислава Єсипенка 10 березня 2021 року після того, як він узяв участь в акції до дня народження Тараса Шевченка в Сімферополі. У Центрі громадських зв'язків ФСБ Росії сказали, що затримали журналіста нібито за збирання інформації «в інтересах спецслужб України».
6 квітня Єсипенко на «суді» в Сімферополі вперше особисто розповів про жорстокі тортури у в'язниці. Також про тортури та знущання ФСБ Єсипенко розповів у своїх листах з неволі, які публікувало «Крим.Реалії».
ФСБ звинуватила журналіста в незаконному виготовленні боєприпасів — у «вийманні зі схованки компонентів вибухового пристрою». Російські силовики інкримінували Єсипенку намір забрати з таємного сховища гранату нібито за наказом Служби зовнішньої розвідки України.
16 лютого 2022 року окупаційна «влада» Криму засудила Єсипенка до шести років позбавлення волі в колонії загального режиму та штрафу в розмірі 110 тис. руб. (понад 41 тис. грн).
З вимогою звільнити журналіста виступили МЗС України, низка правозахисних українських організацій, «Репортери без кордонів», Держдеп США та президент «Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода» (RFE/RL) Джеймі Флай.
Правозахисники впевнені, що справжньою причиною переслідування Владислава Єсипенка є його журналістська діяльність як фрилансера «Крим.Реалії» — проєкту «Радіо Свобода», який висвітлює порушення прав людини російською окупаційною владою в Криму.
- Читайте також: Владислав Єсипенко. «Твої ручки у своїх руках». Історія журналіста, якого Росія засудила до шести років колонії
Фото: «Кримська солідарність»