42 медіа в різних регіонах України покращили стандарти прозорості, — ІМІ

42 медіа в різних регіонах України покращили стандарти прозорості, — ІМІ

12 Листопада 2024
496
12 Листопада 2024
16:18

42 медіа в різних регіонах України покращили стандарти прозорості, — ІМІ

496
Консультаційна підтримка надається всім медіа, які готові підвищувати стандарти прозорості та підзвітності, впроваджувати нові внутрішні правила і рішення й підвищувати свою незалежність від зовнішнього впливу.
42 медіа в різних регіонах України покращили стандарти прозорості, — ІМІ
42 медіа в різних регіонах України покращили стандарти прозорості, — ІМІ

42 онлайн-видання в різних регіонах України покращили свої редакційні політики, прозорість маркування реклами, опублікували дані про медіавласників і контактну інформацію. Про це повідомляє Інститут масової інформації. 

Як повідомили в ІМІ, консультаційна підтримка надається всім медіа, які готові підвищувати стандарти прозорості та підзвітності, впроваджувати нові внутрішні правила і рішення й підвищувати свою незалежність від зовнішнього впливу.

Які медіа покращили показники за допомогою Інституту масової інформації?

  • 25 гіперлокальних медіа, які входять до холдингу «Район», опублікували на сайтах редакційну політику та покращили прозорість маркування реклами.
  • Редакція «20 хвилин. Тернопіль» оперативно оновила прозорість маркування рекламних матеріалів та розмістила у футері сайту.
  • «Харків Times» оновило зміст правил та стандартів, додавши нові пункти.
  • Видання «Трибуна Суми» коректно оформило інформацію про власника видання.
  • Редакція «Відбудови. Запоріжжя» повернула на сайт редполітику, яка через технічний збій не відображалася та не була доступна аудиторії.
  • Редакція Ірта-fax розширила редакційну політику, дотримуючись рекомендацій посібника Інституту масової інформації.
  • Видання «Ямпіль.INFO» не мало на сайті повної редакційної політики та інформації щодо прозорості рекламного маркування. Після звернення ІМІ редакція внесла розділ «Редакційна політика» на головну сторінку медіа та доповнила новими пунктами. Крім того, на сайт внесли зміни щодо прозорості розміщення реклами.
  • Після консультації з експертами, скориставшись зразком посібника ІМІ, редакція «Слобідського краю» створила оновлену редакційну політику медіа.
  • Редакція Odesa Online оновила інформацію щодо прозорості маркування реклами та оприлюднила редакційну політику, скориставшись порадами та посібником ІМІ.
  • Редакція «Є» також оприлюднила редакційну політику після звернення ІМІ, спираючись на рекомендації з посібника ІМІ.
  • Видання «Новини здорової людини» не мало на сайті повної контактної інформації, даних про власника видання і про маркування реклами. Завдяки консультації ІМІ та посібнику редакція опублікувала цю інформацію.
  • Редакція «На межі» створила та оприлюднила редакційну політику після звернення ІМІ.
  • Видання The Bucha City додало на сайт редакційну політику та інформацію щодо маркування реклами за рекомендаціями ІМІ.
  • Інформагенція «Вчасно» оновила політику прозорості маркування реклами після звернення до ІМІ.
  • За рекомендаціями ІМІ покращили свою прозорість та редполітики такі видання: «Цукр», Глухів.City, «Одеське життя», «Світловодськ».

Як зазначили в ІМІ, не всі з перелічених видань після покращення редполітик були внесені на Мапу рекомендованих медіа.

Деякі з них отримали рекомендації щодо покращення контенту і дотримання стандартів.

«Експерти ІМІ вітають кроки цих видань у напрямі покращення прозорості й відповідальності перед аудиторією, очікують побачити їх на наступній Мапі в лютому-березні 2025 року»,— зазначили в ІМІ.

Нагадаємо, під час третьої хвилі моніторингу на Мапу рекомендованих медіа потрапили 205 видань з усіх регіонів України — на 29 більше, ніж під час попередньої хвилі. Зокрема, завдяки покращенню редакційних політик після консультацій з експертами Інституту масової інформації.

Проєкт стартував у вересні 2023 року. На першому етапі до Мапи ввійшли 142 українських медіа, а за результатами другої хвилі — 176 медіа, згодом додалося ще два. Нагадаємо, Інститут масової інформації двічі на рік моніторить загальноукраїнські онлайн-медіа та складає Список прозорих і відповідальних медіа, також відомий як Білий список. «Детектор медіа» моніторить регіональні телеканали.

Раніше медіаексперти Інституту масової інформації та «Детектора медіа» відповіли на запитання про те, як регіональним медіа потрапити на Мапу рекомендованих медіа. 

https://detector.media/community/article/234470/2024-11-08-205-ukrainskykh-resursiv-potrapyly-na-mapu-rekomendovanykh-media-vid-dm-ta-imi/
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
496
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду