ІМІ та «ДМ» розпочинають оцінювання регіональних медіа: Як потрапити на Мапу рекомендованих медіа

ІМІ та «ДМ» розпочинають оцінювання регіональних медіа: Як потрапити на Мапу рекомендованих медіа

17 Січня 2024
1587

ІМІ та «ДМ» розпочинають оцінювання регіональних медіа: Як потрапити на Мапу рекомендованих медіа

1587
Як потрапити на Мапу рекомендованих медіа від «ДМ» та ІМІ? Стартує перша хвиля оцінювання регіональних медіа у 2024 році.
ІМІ та «ДМ» розпочинають оцінювання регіональних медіа: Як потрапити на Мапу рекомендованих медіа
ІМІ та «ДМ» розпочинають оцінювання регіональних медіа: Як потрапити на Мапу рекомендованих медіа

У середу, 17 січня 2024 року, стартує перша хвиля оцінювавння регіональних медіа для оновлення всеукраїнської Мапи рекомендованих медіа від громадських організацій «Детектор медіа» та «Інститут масової інформації». 

Ціль проєкту — знайти якісні журналістські медіа в усіх регіонах України та позначити їх на онлайн-карті, щоб українці могли легко знайти відповідь на запитання: «Що читати/дивитися?».

Заповнюйте коротку форму за посиланням до 31 січня 2024 року, щоб долучитися до проєкту та потрапити на Мапу. 

Інформація для регіональних телеканалів, які хочуть взяти участь у проєкті: обсяги трансляції на добу власного продукту мають бути не менше 6 годин. Ми залишили за собою право самостійно зробити  вибірку регіональних телеканалів по всіх областях, які мають не менше 6 годин трансляції власного контенту на добу, і оцінити їх додатково до тих, хто самостійно заповнить коротку форму для участі у проєкті.

Нижче наводимо методологію та критерії дослідження.

Мета — створити перелік відповідальних, рекомендованих аудиторії медіа на регіональному рівні, розташувавши їх за географічним принципом.

Методологія містить набір із 14 індикаторів:

 1. Контактна інформація. На сайті медіа обов’язково повинні бути вказані контактні дані для комунікації з аудиторією, можливості зв'язатися з редакцією для виправлення помилок.
 2. Інформація про власника видання. На сайті повинна бути інформація про власника видання (кінцевого бенефіціара), головного редактора (людину, відповідальну за контент).
 3. Редакційна політика. На ресурсі в загальному доступі має міститься інформація про редакційні політики, яких медіа дотримується у своїй роботі.
 4. Власний контент. Власний контент — це журналістські матеріали, створені авторами, що працюють у виданні, чи його фрилансерами. До власного контенту не можуть бути зараховані матеріали, що є дослівною копією з інших медіа, українських чи іноземних видань, дослівними копіями пресрелізів. При цьому до власного контенту належить інформація, витягнута з державних реєстрів, «Прозорро», відповіді на запити та пресрелізи, якщо вони доповнені ґрунтовним бекграундом та опрацьовані редакцією. При оцінюванні дослідники беруть до уваги, чи підписані новини іменами журналістів.
 5. Баланс. Стандарт балансу забезпечує всебічність та безсторонність висвітлення події. Під час висвітлення конфлікту необхідно надати слово та відобразити позиції всіх сторін конфлікту. При цьому сам журналіст має бути максимально неупередженим та не маніпулювати експертною думкою на користь однієї зі сторін.
 6. Достовірність. Кожен факт, що подається в матеріалі, повинен мати посилання на ідентифіковане та надійне джерело інформації.
 7. Відділення фактів від коментарів. Усі коментарі власне журналіста мають бути чітко відокремленні від фактів та коментарів експертів.
 8. Прозорість маркування реклами. На сайті є окрема рубрика, де роз'яснено, як маркуються рекламні матеріали.
 9. Джинса і реклама. До джинси включається немаркована реклама під виглядом журналістського матеріалу, яка може бути спрямована на поліпшення/погіршення або ж створення позитивного/негативного іміджу політичних партій, окремих політиків або людей, торговельних марок або окремих товарів, державних структур, а також благодійних фондів та релігійних організацій та не позначена як реклама зрозумілим для переважної більшості людей чином. До неналежного маркування включаються всі типи маркування, за винятком слів «реклама», «на правах реклами».
 10. Сексизм. Поширення гендерних стереотипів, об’єктивації та сексуалізації людей.
 11. Шокуючий контент. Невиправдане зображення умисної шкоди, насилля, вбивств, жорстокого поводження з тваринами, без позначки 18+.
 12. Мова ворожнечі. Матеріали, які пропагують насильство, дегуманізують групи чи окремих осіб на основі раси, етнічного походження, статі, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, віку, здібностей, національності, релігії, касти тощо. Нечутливе, безвідповідальне та шкідливе ставлення до обговорюваних соціальних питань та пов’язаних із ними дій, які можуть принижувати певну групу населення або розпалювати конфлікт.
 13. Шкідливий контент. Для визначення шкідливого контенту дослідники спираються на критерії GARM та на положення Кодексу етики українських журналістів. До шкідливого контенту не входить інформація, необхідна для якісного висвітлення російської війни в Україні. Приклади типів шкідливого контенту:
 • незаконний продаж, розповсюдження та споживання дитячої порнографії;
 • відверте чи необґрунтоване зображення статевих актів і/або демонстрація геніталій, реальних чи анімованих;
 • просування та пропаганда незаконного продажу зброї;
 • надмірне використання ненормативної лексики чи жестів та інших відразливих дій, які шокують чи ображають певні групи населення чи окремих громадян;
 • реклама або продаж незаконних товарів, зокрема наркотиків, а також просування зловживання ліками, що відпускаються за рецептом;
 • просування та пропаганда вживання тютюну та електронних сигарет (вейпів) і алкоголю серед неповнолітніх;
 • пропаганда тероризму;
 • виправдання і підтримка російської агресії.
 1. Оцінка контексту. Репутація видання — важливий елемент, який свідчить про його незалежність і готовність працювати в інтересах аудиторії та для виявлення серйозних порушень за попередні півроку, які могли не потрапити до моніторингу. Для формування цієї оцінки дослідники залишають за собою право опитати місцеву медіаспільноту.
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1587
Читайте також
17.03.2023 09:00
Інститут масової інформації
ГО «Детектор медіа»
5 383
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду