Олесь Санін: П’ятеро людей з команди фільму «Довбуш» загинули, семеро зникли безвісти, а 70 зараз у лавах ЗСУ

Олесь Санін: П’ятеро людей з команди фільму «Довбуш» загинули, семеро зникли безвісти, а 70 зараз у лавах ЗСУ

12 Листопада 2024
26155
12 Листопада 2024
13:54

Олесь Санін: П’ятеро людей з команди фільму «Довбуш» загинули, семеро зникли безвісти, а 70 зараз у лавах ЗСУ

26155
Режисер на форумі Via Carpatia висловився про проблеми кіно під час війни.
Олесь Санін: П’ятеро людей з команди фільму «Довбуш» загинули, семеро зникли безвісти, а 70 зараз у лавах ЗСУ
Олесь Санін: П’ятеро людей з команди фільму «Довбуш» загинули, семеро зникли безвісти, а 70 зараз у лавах ЗСУ

Режисер фільму «Довбуш» Олесь Санін під час панелі «Укриття для культури. Карпати як джерело сили спротиву» в межах міжнародного форуму Центральної і Східної Європи Via Carpatia розповів про те, як війна вплинула на українське кіно загалом і на його стрічку зокрема. Він поділився тим, скільки членів команди фільму загинули та зникли безвісти, а скільки досі продовжують боронити Україну. 

«Якщо говорити про кінокоманду фільму “Довбуш”, то п’ятеро загинули, семеро пропали безвісти, 70 зараз служать у лавах Збройних сил України і Сил оборони, включаючи акторів, каскадерів, кінотехніків, художників, операторів. Оператор картини Сергій Михальчук зараз у ЗСУ, в розвідці, і буквально зараз він десь на лінії зіткнення в Курській області. Двоє акторів у 68-й єгерській бригаді ім. Олекси Довбуша. Частина знімальної групи, прекрасна частина, виїхала зі своїми дітьми за кордон, і переважна більшість із них зараз має роботу за професією в суміжних кіноіндустріях. Гала Отенко, наша художниця з костюмів, за час війни зробила п’ять ігрових картин як художниця з костюмів у Польщі й отримала дві нагороди Польської кіноакадемії за це. Поки війна, мене питають, який мій наступний фільм. А я кажу: мій наступний фільм — перемога», — сказав Олесь Санін.  

Він розповів, що досі з командою активно займається промоцією стрічки «Довбуш». Також він підкреслив, що зараз у нас є проблеми з розвитком кіногалузі. Попри те, що українське кіно користується попитом і збирає повні кінозали, держава практично припинила його фінансування, сказав Олесь Санін.

«Просто зараз іде битва за бюджет, і бюджет культури зменшився в кілька разів. Та сума, яку збираються виділити на кіновиробництво, навіть не покриє видатків фільмів, які вже зняті, — сказав він. — Але в цьому році практично закінчаться в прокаті стрічки, які були зняті до повномасштабної війни, а що далі — це питання. Якщо говорити про мою особисту історію, я сподіваюся, що це буде колаборація з Польщею, Німеччиною, можливо, Францією».

«Довбуш» — це український пригодницько-історичний блокбастер режисера Олеся Саніна. В основу його сюжету покладені фольклорні легенди про ватажка опришків Олексу Довбуша. Події стрічки відбуваються на Гуцульщині у XVIII столітті, коли Довбуш разом з братом Іваном, прагнучи справедливості й вільно жити на своїй землі, очолює повстання проти місцевої шляхти. В головних ролях знялися Сергій Стрельников, Олексій Гнатковський, Дарія Плахтій, Роман Ясіновський та інші.

Фільм встановив декілька рекордів. Став найдорожчою стрічкою, її бюджет склав 120 млн грн. Також «Довбуша» переглянули більше пів мільйона глядачів у воєнний 2023 рік, фільм заробив у прокаті чималий боксофіс — 68,27 млн грн.

Нагадаємо, Міжнародний форум Центральної та Східної Європи Via Carpatia 2024 цьогоріч відбувається в Києві. Перші заходи в його межах стартували 11 листопада ввечері, але сьогодні, 12 листопада, офіційне відкриття. Форум зібрав українських та закордонних інтелектуалів, науковців, громадських, політичних діячів, волонтерів, митців, освітян. Сьогодні і завтра триватимуть змістовні розмови на теми культури, оборони, енергетики та економічної співпраці у спільному протистоянні російській агресії.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
26155
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду