11–13 листопада — сьомий міжнародний форум Via Carpatia-2024

11–13 листопада — сьомий міжнародний форум Via Carpatia-2024

5 Листопада 2024
813
5 Листопада 2024
10:32

11–13 листопада — сьомий міжнародний форум Via Carpatia-2024

813
Сьомий міжнародний форум Центральної та Східної Європи Via Carpatia 2024 цього року вперше відбудеться в Києві.
11–13 листопада — сьомий міжнародний форум Via Carpatia-2024
11–13 листопада — сьомий міжнародний форум Via Carpatia-2024

11–13 листопада у Києві відбудеться сьомий міжнародний форум Центральної та Східної Європи Via Carpatia-2024. У столиці зустрінуться українські та закордонні інтелектуали, науковці, громадські, політичні діячі, волонтери, митці, освітяни.  

Впродовж трьох днів триватимуть змістовні розмови на теми культури, оборони, енергетики та економічної співпраці у спільному протистоянні російській агресії.

Особливими подіями Форуму 11–13 листопада стануть:

  • Міжнародна конференція з фокусом на роль Карпат як культурного шелтера та осмисленням феномену культурного розвитку й громадянської спільнодії часів брутальної війни;
  • «Українсько-польська зустріч», ініційована співголовами депутатської групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Миколою Княжицьким та Артемом Ковальовим, а також головою польсько-української парламентської групи Марціном Босацьким;
  • «Контекст: війна» — літературно-мистецька зустріч військових письменників.
  • Ексклюзив для столиці — прем’єра вистави «Дзяди». Твір Адама Міцкевича у постановці Івано-Франківського драмтеатру та польської режисерки Майї Клечевської;
  • Завершиться міжнародний форум церемонією вручення щорічної Премії за гуманістичне служіння імені Станіслава Вінценза.

Заходи Форуму Via Carpatia 2024 традиційно наживо транслюватиме телеканал «Еспресо». Дискусійні панелі конференції покаже польський телеканал TVP World.

Літературно-мистецька зустріч «Контекст: війна». Учасниками стануть українські військові письменники: Олена Мокренчук, Сергій Пантюк, Володимир Скоростецький, Віталій Запека, Богдан Назаренко, Роман Дронюк, Андрій Гуменюк, Рустам Дмитрук, Олена Лотоцька, Сергій Дзюба, Олександр Продан, Мирослав Откович, Володимир Коротя, Валерій Пальчик, Олег Бородай, Андрій Карпенко, Леонід Матюхін, Руслан Леськів. Мета заходу — осмислення воєнної реальності через досвід поколінь українських митців. Сучасні автори поєднують творчість із військовою службою, це робить їхній досвід унікальним.

Програма передбачає літературну міні-резиденцію, дводенні публічні літературні читання, спеціальну дитячу програму та традиційне для Via Carpatia вручення премії імені видатного друга України, польського філософа і літописця Гуцульщини Станіслава Вінценза «За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів».         

Прем'єра вистави «Дзяди» за поемою Адама Міцкевича. Інсценізацію твору створила команда Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка під керівництвом лауреата Шевченківської премії, театрального режисера та актора кіно, директора-художнього керівника театру Ростислава Держипільського у копродукції з Краківським театром імені Юліуша Словацького та режисеркою Майєю Клечевською. Виставу визнали головною театральною подією 2023 року в Польщі. Постановка увійшла до шорт-листа в номінації «За найкращу виставу на перетині театральних жанрів, мистецького синтезу і перформативних форм» Фестивалю-Премії «ГРА»-2024. Як наголошують творці «Дзядів», вистава пояснює антигуманну суть Росії крізь століття, закликає і українців, і європейців загалом не покладати рук у боротьбі за свободу та не ховатися від війни.

Форум Via Carpatia 2024 відбувається за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». При цьому зміст подій Форуму не є офіційною позицією МФВ. Літературно-мистецьку зустріч «Контекст: війна» підтримав Український інститут книги.

Для участі у Форумі необхідно зареєструватися. Локації та програму  організатори повідомлять листом акредитованим учасникам та представникам медіа.

Реєстрація для медіа за посиланням

Реєстрація для учасників за посиланням

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
813
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду