Росіяни могли утримувати Вікторію Рощину в місцях, де застосовують тортури, — Медійна ініціатива за права людини
Росіяни могли утримувати Вікторію Рощину в місцях, де застосовують тортури, — Медійна ініціатива за права людини
Росія могла утримувати українську журналістку Вікторію Рощину в слідчому ізоляторі №2 Таганрогу Ростовської області та у виправній колонії №77 в окупованому Бердянську Запорізької області, де до полонених застосовують тортури. Про це повідомляє Медійна ініціатива за права людини.
«Обидва місця з перших місяців повномасштабного вторгнення росіяни використовують для утримання як українських військових, так і цивільних, зокрема жінок.
Таганрог (Бердянськ насправді також — там катували електричним струмом) відомий як одне з найбільш для українців жорстоких місць утримання на території Росії. Його називають пеклом на землі. Зокрема, у Таганрозі тримають азовців із “Азовсталі”. Звільнені розповідають про страшні тортури. Там усі, з кого хочуть зробити злочинців, зізнаються у злочинах — оговорюють себе. Потім їх переводять у Ростов та судять», — написала виконавча директорка Медійної ініціативи за права людини Тетяна Катриченко у фейсбуці.
Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець уже має від російської сторони підтвердження загибелі української журналістки, позаштатної авторки «Української правди» Вікторії Рощиної, яку, за даними ГУР, мали повернути в Україну найближчим часом.
10 жовтня стало відомо, що журналістка Вікторія Рощина померла в російському ув'язненні. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив керівник пресслужби Координаційного штабу Петро Яценко. Він, зокрема, розповів, що Рощину «переводили з Таганрогу до Москви, — це був етап підготовки до звільнення», але про «обставини смерті говорити зарано».
Своєю чергою, представник ГУР Андрій Юсов у коментарі Суспільному повідомив, що Рощина мала бути включена в один із найближчих обмінів полоненими.
Її мали етапувати у в'язницю «Лефортово» у Москві, щоб підготувати повернення до України, пише «Українська правда».
«Найближчим часом вона мала бути вдома, для цього було зроблено все необхідне», — сказав Юсов.
Міжнародна організація «Репортери без кордонів» заявила про те, що вимагає розслідування обставин смерті Вікторії Рощиної.
- Читате також: Пам'яті Вікторії Рощиної
10 жовтня стало відомо про смерть журналістки Вікторії Рощиної в російському ув’язненні. Обставини її смерті поки невідомі. За інформацією ГУР, Рощина мала бути включена в один із найближчих обмінів полоненими. Її мали етапувати у в’язницю «Лефортово» у Москві, щоб підготувати повернення до України.
У зв’язку з інформацією про смерть української журналістки в російському ув’язненні кримінальне провадження, відкрите за фактом її зникнення, докваліфікували. Тепер Служба безпеки розслідуватиме воєнний злочин, поєднаний з умисним убивством.
Медіарух закликав міжнародні організації відреагувати на загибель Рощиної рішучими діями та домогтися звільнення інших українських журналістів, які перебувають в полоні.
Міжнародна організація «Репортери без кордонів» заявила, що вимагає розслідування обставин смерті Вікторії Рощиної.
Журналістка-фрилансерка та позаштатна авторка «Української правди» Вікторія Рощина зникла на окупованій росіянами території України в серпні 2023 року. Про це стало відомо в жовтні 2023-го. 27 травня 2024 року росіяни визнали, що утримують українську журналістку Вікторію Рощину на своїй території.
Читайте також:
- Тиждень у полоні окупантів. Як я вибралася з рук ФСБ, «кадирівців» і дагестанців
- «Накричала на ФСБ». Журналістка hromadske Вікторія Рощина розповіла про тиждень у полоні окупантів
Фото з фейсбук-сторінки Вікторії Рощиної