Прокуратура перекваліфікувала справу за фактом зникнення Вікторії Рощиної на вбивство

Прокуратура перекваліфікувала справу за фактом зникнення Вікторії Рощиної на вбивство

11 Жовтня 2024
1598
11 Жовтня 2024
12:59

Прокуратура перекваліфікувала справу за фактом зникнення Вікторії Рощиної на вбивство

1598
Тепер Служба безпеки розслідуватиме воєнний злочин, поєднаний з умисним убивством.
Прокуратура перекваліфікувала справу за фактом зникнення Вікторії Рощиної на вбивство
Прокуратура перекваліфікувала справу за фактом зникнення Вікторії Рощиної на вбивство

У зв’язку з інформацією про смерть української журналістки Вікторії Рощиної в російському ув'язненні, кримінальне провадження, відкрите за фактом її зникнення, докваліфікували. Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

«10 жовтня у медіа була оприлюднена інформація про смерть української журналістки Вікторії Рощиної, яка незаконно утримувалася Російською Федерацією. У звʼязку із цим, кримінальне провадження, розпочате за фактом її зникнення за ч. 1. ст. 438 КК України, докваліфіковано частиною 2 ст. 438 КК України — порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним убивством», — ідеться в повідомленні.

Досудове розслідування за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора здійснюватиме Головне слідче управління Служби безпеки України.

Нагадаємо, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець уже має від російської сторони підтвердження загибелі української журналістки, позаштатної авторки «Української правди» Вікторії Рощиної, яку, за даними ГУР, мали повернути в Україну найближчим часом.

10 жовтня стало відомо, що журналістка Вікторія Рощина померла в російському ув'язненні. Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив керівник пресслужби Координаційного штабу Петро Яценко. Він, зокрема, розповів, що Рощину «переводили з Таганрогу до Москви, — це був етап підготовки до звільнення», але про «обставини смерті говорити зарано».

Своєю чергою,  представник ГУР Андрій Юсов у коментарі Суспільному повідомив, що Рощина мала бути включена в один із найближчих обмінів полоненими.

Її мали етапувати у в'язницю «Лефортово» у Москві, щоб підготувати повернення до України, пише «Українська правда».

«Найближчим часом вона мала бути вдома, для цього було зроблено все необхідне», — сказав Юсов.

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» заявила про те, що вимагає розслідування обставин смерті Вікторії Рощиної.

10 жовтня стало відомо про смерть журналістки Вікторії Рощиної в російському ув’язненні. Обставини її смерті поки невідомі. За інформацією ГУР, Рощина мала бути включена в один із найближчих обмінів полоненими. Її мали етапувати у в’язницю «Лефортово» у Москві, щоб підготувати повернення до України.

У зв’язку з інформацією про смерть української журналістки в російському ув’язненні кримінальне провадження, відкрите за фактом її зникнення, докваліфікували. Тепер Служба безпеки розслідуватиме воєнний злочин, поєднаний з умисним убивством.

Медіарух закликав міжнародні організації відреагувати на загибель Рощиної рішучими діями та домогтися звільнення інших українських журналістів, які перебувають в полоні. 

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» заявила, що вимагає розслідування обставин смерті Вікторії Рощиної.

Журналістка-фрилансерка та позаштатна авторка «Української правди» Вікторія Рощина зникла на окупованій росіянами території України в серпні 2023 року. Про це стало відомо в жовтні 2023-го. 27 травня 2024 року росіяни визнали, що утримують українську журналістку Вікторію Рощину на своїй території. 

За інформацією Медійної ініціативи за права людини, Росія могла утримувати Вікторію Рощину в слідчому ізоляторі №2 Таганрога й у виправній колонії №77 в окупованому Бердянську, де до полонених застосовують тортури. Зокрема, Таганрог відомий як одне з найбільш жорстоких для українців місць утримання на території Росії.

Читайте також:

Фото: сайт Офісу генерального прокурора

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1598
Читайте також
11.10.2024 09:37
Вікторія Бега, Христина Коціра, «hromadske»
558
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду