«Репортери без кордонів» вимагають розслідування обставин смерті Вікторії Рощиної

«Репортери без кордонів» вимагають розслідування обставин смерті Вікторії Рощиної

10 Жовтня 2024
1149
10 Жовтня 2024
21:59

«Репортери без кордонів» вимагають розслідування обставин смерті Вікторії Рощиної

1149
В організації зазначили, що Вікторія Рощина стала 13-ю журналісткою, яка загинула через свою роботу, з моменту повномасштабного російського вторгнення і однією з двадцяти українських журналісток, затриманих Росією за свої репортажі.
«Репортери без кордонів» вимагають розслідування обставин смерті Вікторії Рощиної
«Репортери без кордонів» вимагають розслідування обставин смерті Вікторії Рощиної

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) висловила щирі співчуття сім'ї української журналістки Вікторії Рощиної та заявила про те, що вимагає розслідування обставин її смерті. Про це RSF повідомили «Детектору медіа» в листі, а відповідну заяву розмістили на своєму сайті.  

В організації насамперед зазначили, що російська влада не оприлюднила жодної інформації про затримання Вікторії Рощиної, «незважаючи на неодноразові прохання її сім'ї, української влади та RSF. Вони повинні пролити світло на всі обставини її затримання та смерті. Наші думки та підтримка — її близьким», — цитують  у заяві керівницю відділу Східної Європи та Центральної Азії RSF Жанну Кавельє. 

«Репортери без кордонів» підкреслили, що Рощина стала 13-ю журналісткою, яка загинула через свою роботу, з моменту повномасштабного російського вторгнення і однією з двадцяти українських журналісток, затриманих Росією за свої репортажі.

В організації додали, що з того часу, як «незалежна журналістка, яка працювала у незалежному українському ЗМІ Українська правда”, зникла 3 серпня 2023 року під час поїздки на окуповані території України через Росію для висвітлення війни, від Рощиної не надходило жодних ознак життя, незважаючи на запити до російської влади, включаючи запит від RSF». 

З 24 лютого 2022 року близько ста українських та іноземних журналістів стали жертвами насильства з боку російських окупаційних сил. Дев'ятнадцять із них все ще утримуються Росією, яка відмовляється надавати інформацію про затримання деяких із цих журналістів, ідеться в заяві «Репортерів».

У рейтингу свободи преси за 2024 рік, складеному «Репортерами без кордонів», Росія посідає 162-ге місце зі 180; Україна — на 61-му місці. 

10 жовтня стало відомо про смерть журналістки Вікторії Рощиної в російському ув’язненні. Обставини її смерті поки невідомі. За інформацією ГУР, Рощина мала бути включена в один із найближчих обмінів полоненими. Її мали етапувати у в’язницю «Лефортово» у Москві, щоб підготувати повернення до України.

У зв’язку з інформацією про смерть української журналістки в російському ув’язненні кримінальне провадження, відкрите за фактом її зникнення, докваліфікували. Тепер Служба безпеки розслідуватиме воєнний злочин, поєднаний з умисним убивством.

Медіарух закликав міжнародні організації відреагувати на загибель Рощиної рішучими діями та домогтися звільнення інших українських журналістів, які перебувають в полоні. 

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» заявила, що вимагає розслідування обставин смерті Вікторії Рощиної.

Журналістка-фрилансерка та позаштатна авторка «Української правди» Вікторія Рощина зникла на окупованій росіянами території України в серпні 2023 року. Про це стало відомо в жовтні 2023-го. 27 травня 2024 року росіяни визнали, що утримують українську журналістку Вікторію Рощину на своїй території. 

За інформацією Медійної ініціативи за права людини, Росія могла утримувати Вікторію Рощину в слідчому ізоляторі №2 Таганрога й у виправній колонії №77 в окупованому Бердянську, де до полонених застосовують тортури. Зокрема, Таганрог відомий як одне з найбільш жорстоких для українців місць утримання на території Росії.

За даними ІМІ, з початку російсько-української війни з 2014 року заручниками Росії побували понад 100 українських журналістів. Станом на червень 2024 року в полоні перебувало щонайменше 30 медійників.

Читайте також:

Фото: RSF

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1149
Читайте також
11.10.2024 09:37
Вікторія Бега, Христина Коціра, «hromadske»
654
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду