MDF запустив фонд, який збиратиме кошти для підтримки українських незалежних медіа
MDF запустив фонд, який збиратиме кошти для підтримки українських незалежних медіа
Бюджет українських медіа на 70% складається з донорського фінансування. Водночас у 2025 році медіаменеджери очікують скорочення грантових коштів для українських незалежних редакцій. Тож це може призвести не тільки до стагнації українських медіа, а й до закриття частини з них. Про це медіаменеджери розповіли в дослідженні «Донорська дилема. Переосмислення моделей підтримки для майбутнього українських медіа».
У MDF повідомляють, що у відповідь на критичні виклики для українських редакцій Media Development Foundation запустив Core Media Fund (CMF) — нову ініціативу, покликану забезпечити стійкість та розвиток якісної незалежної журналістики в Україні.
Ідея CMF не лише в тому, щоб займатися збором та розподілом коштів, але й бути адвокаційною платформою, що висвітлює проблеми фінансування медіа в Україні та працює над їх розв’язанням.
«Українські незалежні медіа відчувають гостру нестачу інституційної підтримки, що підриває їхню стійкість та розвиток. Нам необхідно переосмислити підхід до фінансування медіа в Україні, щоб забезпечити довготривалу незалежність журналістики. Core Media Fund має на меті стати платформою для цього переосмислення та сприяти змінам у медіасекторі», — сказав Євген Заславський, виконавчий директор Media Developmnet Foundation.
Фонд надаватиме довгострокову фінансову підтримку незалежним медіа, які цікавлять громадськість, гранти на посилення інституційної спроможності, а також розвиток інновацій і цифрову трансформацію в медіасекторі.
Окрім того, регіональні редакції зможуть отримати фінансування для розширення поля новин на «новинні пустелі» та підвищення безпеки й захисту журналістів, які працюють у середовищі високого ризику.
MDF планує наповнювати фонд з різних джерел, щоб забезпечити довгостроковість і незалежність. Потенційні джерела фінансування включають міжнародні донорські організації та фонди, двосторонні та багатосторонні агентства розвитку, внески приватного сектора, в тому числі технологічних компаній, державне фінансування (з надійними гарантіями для забезпечення редакційної незалежності) та краудфандинг й індивідуальні пожертви.
«Під час відбору грантерів команда Фонду звертатиме увагу на редакційну незалежність, плани фінансової стійкості, вплив і охоплення, а також відданість етичним стандартам. Цей підхід узгоджується з найкращими практиками, визначеними в програмному документі GFMD щодо національних фондів журналістики (GFMD IMPACT, 2023)», — йдеться в повідомленні Media Developmnet Foundation.
Нагадаємо, Media Development Foundation випустив гайд із «Журналістики травми», який буде корисним для редакторів та редакторок, які отримують тексти від людей «у полі», й тим, хто супроводжує команди іноземних медіа в Україні.
Фото: Media Development Foundation