Media Development Foundation почав досліджувати «новинні пустелі» в Україні

Media Development Foundation почав досліджувати «новинні пустелі» в Україні

6 Березня 2024
530
6 Березня 2024
18:09

Media Development Foundation почав досліджувати «новинні пустелі» в Україні

530
Наразі дослідники проаналізували ситуацію з місцевими медіа в 11 областях країни.
Media Development Foundation почав досліджувати «новинні пустелі» в Україні
Media Development Foundation почав досліджувати «новинні пустелі» в Україні

Media Development Foundation повідомив, що почав досліджувати «новинні пустелі» в Україні, використовуючи методологію Інституту масової інформації. Наразі дослідники MDF оприлюднили результати аналізу становища з місцевими медіа в 11 областях країни: прифронтових, деокупованих і тимчасово окупованих.

Як з’ясували дослідники, в цих областях на даний час функціонують 879 редакцій. У середньому на одну область припадає 60–70 редакцій, що працюють. З них 10 або менше — такі, які можна вважати незалежними, йдеться в дослідженні MDF.

Найбільшу кількість незалежних редакцій дослідники виявили в Харківській та Донецькій областях — 14 і 13 відповідно. Найменше незалежних редакцій — у Луганській і Дніпропетровській областях (3 та 7 відповідно).

Поняття «новинні пустелі» виникло в медіадослідженнях США на початку 2000-х років, коли кількість місцевих паперових щоденних газет вперше істотно знизилася на тлі розквіту digital-first медіа, пояснюють у MDF. Тоді «новинними пустелями» почали називати ті громади, які не отримували достатньої кількості перевіреної інформації про місцеві події.

На думку медіаекспертів, там, де бракує місцевої незалежної преси, розвиток демократичної системи перебуває під загрозою.

«В Україні ситуація достеменно невідома через брак попередніх досліджень. Але ми можемо припускати, що під час війни, після роздержавлення комунальних газет і реформи децентралізації ситуація з місцевими медіа суттєво змінилася. Щонайменше тимчасово окуповані території точно не отримують перевірену інформацію про свою громаду через об’єктивні причини. Цим дослідженням ми ж хотіли дізнатися, що відбувається з локальними медіа по всій Україні», — пояснюють у MDF причини, що спонукали їх розпочати вивчення поточного становища з місцевими медіа в країні.

Водночас дослідники зазначають, що статус «новинної пустелі» не означає, що її мешканці нічого не знають про свій район/регіон/місто, адже люди активно користуються соцмережами, які дають інформацію.

Читайте також:

Фото: скриншот

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
530
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду