Тарас Шевченко: Найбільша загроза в тому, що новинні телеграм-канали відтягнули авдиторію в медіа

Тарас Шевченко: Найбільша загроза в тому, що новинні телеграм-канали відтягнули авдиторію в медіа

20 Вересня 2024
557
20 Вересня 2024
17:33

Тарас Шевченко: Найбільша загроза в тому, що новинні телеграм-канали відтягнули авдиторію в медіа

557
Заступник міністра культури певен: громадяни повинні вміти критично ставитися до інформації, яку черпають.
Тарас Шевченко: Найбільша загроза в тому, що новинні телеграм-канали відтягнули авдиторію в медіа
Тарас Шевченко: Найбільша загроза в тому, що новинні телеграм-канали відтягнули авдиторію в медіа

Під час однієї з панельних дискусій на National Media Talk 2024 обговорили те, як сучасні технології надалі впливатимуть на медіа та як змінюватимуться звички авдиторії з подальшим розвитком технологій. Заступник міністра культури і стратегічних комунікацій Тарас Шевченко заявив, що головна тенденція в Україні — це перехід авдиторії до телеграм-каналів, у чому він вбачає загрозу.

«Ми ж не вважаємо, що новинні (анонімні — “ДМ”) канали в телеграмі — це медіа. На них не поширюються жодні етичні стандарти, можна писати емоційно — як завгодно. Це найбільше забрало авдиторію в медіа, найбільше людей відтягнулося саме туди. І це, як на мене, є великою загрозою», — сказав Тарас Шевченко. 

В цьому контексті він згадав про рішення РНБО обмежити використання телеграму працівниками державних органів, військовими та представниками органів безпеки для листування і пересилання документів.

Директорка ГО «Детектор медіа» Галина Петренко та заступник міністра культури і стратегічних комунікацій Тарас Шевченко 

Проте Тарас Шевченко певен: хоч би про які платформи та їх обмеження йшлося, головне, щоб авдиторія вміла правильно розуміти інформацію та розпізнавати дезінформацію.

«З погляду стратегії Міністерства культури та інформаційної політики, вірніше вже стратегічних комунікацій, одне з головних є питання спроможності і стійкості громадян розуміти та критично сприймати інформацію, яку поширюють медіа. І це про медіаграмотність, яка в останні роки завжди була в пріоритеті міністерства. Як за опитуваннями, так і на власну думку, українці є дуже й дуже стійкою нацією», — сказав він. 

Нагадаємо, National Media Talk 2024 19 вересня відкрила посолка США Бріджит Брінк, яка наголосила на важливості медіа та неприйнятності тиску на журналістів. У перший день на заході також виступив керівник Інституту фронтиру Євген Глібовицький, який зокрема зазначив, що в майбутньому на медіабізнес в Україні серйозно вплине демографічна криза. Другий день конференції розпочався з промови надзвичайного і повноважного посла України Вадима Пристайка, який наголосив на важливості медіа в дипломатії держави. 

Народна депутатка та членкиня Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук під час тієї ж дискусії, учасником якої був Тарас Шевченко, заявила, що медіа просять дозволити рекламу лише на зареєстрованих телеграм-каналах.

National Media Talk (NMT) 2024 — конференція медійників з усієї країни, які ведуть дискусії про свободу слова, трансформації на медіаринку та виклики в умовах війни. Організатори заходу — Internews, USAID, «Національна організація медіа». 

Фото Максима Поліщука / «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
557
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду