Використання телеграму обмежили в державних, безпекових та військових установах

Використання телеграму обмежили в державних, безпекових та військових установах

20 Вересня 2024
2040
20 Вересня 2024
13:35

Використання телеграму обмежили в державних, безпекових та військових установах

2040
Працівникам органів державної влади, військовослужбовцям, працівникам сектору безпеки та оборони, а також підприємств критичної інфраструктури заборонять встановлювати та використовувати телеграм на службових пристроях. Це рішення не стосуватиметься простих користувачів.
Використання телеграму обмежили в державних, безпекових та військових установах
Використання телеграму обмежили в державних, безпекових та військових установах

Національний координаційний центр кібербезпеки (НКЦК) ухвалив рішення обмежити використання месенджера «Телеграм» у державних органах, військових формуваннях та на об'єктах критичної інфраструктури. Про це повідомила пресслужба Ради нацбезпеки та оборони.

«З метою мінімізації загроз було прийнято рішення щодо заборони встановлення та використання Telegram на службових пристроях працівників органів державної влади, військовослужбовців, працівників сектору безпеки і оборони, а також підприємств — операторів критичної інфраструктури. Виняток становитимуть лише ті особи, для яких використання цього месенджера є частиною службових обов'язків», — йдеться у повідомленні.

Офіційне рішення буде доведено до всіх органів влади до виконання. Воно не стосуватиметься простих користувачів.

Начальник ГУР МО України Кирило Буданов навів дані щодо наявності в російських спецслужб доступу до особистого листування користувачів телеграму, зокрема й видалених повідомлень, а також їхніх персональних даних.

«Я завжди виступав і виступаю за свободу слова, але питання Telegram — це питання не свободи слова, це питання національної безпеки», — сказав Буданов.

Окрім цього, представники Служби безпеки та Генерального штабу ЗСУ зазначили, що ворог використовує телеграм для кібератак, розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, встановлення геолокації користувачів, а також корегування ракетних ударів.

У засіданні 19 вересня взяли участь представники керівного складу Держспецзв'язку, Нацполіції, Генштабу ЗСУ, СБУ, Міноборони, Нацбанку, Мінцифри, МЗС, розвідувальних органів, керівництво регуляторних органів у сфері електронних комунікацій, а також народні депутати України.

Нагадаємо, нещодавно очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов назвав Telegram загрозою для національної безпеки України

Раніше низка українських експертів та представників  влади неодноразово повідомляли, що Telegram має контакти з російською владою. Зокрема, про це говорив спікер ГУР МО Андрій Юсов. Про небезпечність і ймовірну контрольованість телеграму неодноразово розповідав і журналіст та кіберблогер Назар Токар, який стверджує,  що сервери месенджера розташовані в Росії. Менеджер проєктів ЦЕДЕМ з медіаграмотності та протидії дезінформації Олександр Монастирський також вважає Telegram небезпечним, зокрема через певну незахищеність даних на платформі. Аналітик агенції «Мольфар» Павло Фіалковський зауважує, що є не один випадок, який може підтвердити, що платформа співпрацює з російськими спецслужбами. 

25 березня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт  №11115 «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація». У документі, зокрема, пропонується врегулювати роботу телеграму в Україні. 

Ініціатор законопроєкту, народний депутат від фракції «Європейська солідарність» Микола Княжицький, зауважував, що в ньому йдеться не про блокування телеграму, а про те, щоб «запровадити для сервісів, через які поширюється масова інформація, приблизно таке саме регулювання, яке встановлено законодавством для платформ типу YouTube».  

Наприкінці серпня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики вирішив допрацювати законопроєкт про регулювання телеграму. Подати його до парламенту мають уже до кінця вересня. 

Згідно з опитування КМІС, більшість опитаних українців (54%) вважає, що не варто повністю забороняти телеграм в Україні, а треба лише запровадити певні обмеження і контроль над мережею, як-от блокування окремих каналів тощо. Лише якщо телеграм відмовиться блокувати канали з російською пропагандою чи ті, які використовують російські військові для зв’язку, повну заборону месенджера підтримали би 60% опитаних.

Читайте також:

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2040
Читайте також
Коментарі
0
Щоб додавати коментарі потрібно Авторизуватись.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду