Найбільше медіа довіряють у Японії, а найменше в Сербії, — дослідження

Найбільше медіа довіряють у Японії, а найменше в Сербії, — дослідження

3 Липня 2024
827

Найбільше медіа довіряють у Японії, а найменше в Сербії, — дослідження

827
Дослідження Statista Consumer Insights охопило 38 країн.
Найбільше медіа довіряють у Японії, а найменше в Сербії, — дослідження
Найбільше медіа довіряють у Японії, а найменше в Сербії, — дослідження

Збільшення кількості недостовірних новин, дезінформації в соціальних мережах, а також відчуття упередженості в традиційних ЗМІ призвели до зниження довіри до медіа в останні роки. Про це йдеться в дослідженні Statista Consumer Insights, яке охопило 38 країн, передає Forsal.pl.

В опитуванні, проведеному з квітня 2023 року по березень 2024 року, 41% респондентів у Сербії заявили, що не довіряють ЗМІ. За словами «Репортерів без кордонів», недовіра до ЗМІ потенційно може бути пов’язана зі зростанням насильства в медіа та відсутністю журналістської етики в багатьох із них.

За Сербією йде Греція,  де 38 % респондентів заявили, що не довіряють медіа, та Угорщина, де таких 27%.

На іншому кінці рейтингу опинилась Японія, де медіа не довіряють лише 6% жителів, а у Фінляндії — 8%.

У Китаї кожен десятий респондент заявив, що не довіряє інформації, яку подають ЗМІ.

Загалом із 38 країн 20 продемонстрували рівень недовіри від 10% до 15%. До цієї групи входять такі країни, як Канада, Німеччина, Бразилія та Італія.

До групи, де недовіра до медіа була в діапазоні від 16% до 20%, ввійшли Велика Британія, США та Польща.

Серед європейських країн найбільше недовіру до медіа проявляють французи (21%).

Нагадаємо, напередодні у Словаччині 1 липня офіційно розформували суспільно-правову телерадіокомпанію RTVS і створили натомість нове державне медіа.

Початковий законопроєкт, опублікований у березні, спровокував низку протестів під керівництвом журналістів RTVS, які опублікували петицію, де висловлювали побоювання, що новий закон створить «інструмент політичного контролю над RTVS для будь-якого уряду».

2 травня в центрі Братислави на мітинг зібралися тисячі людей, щоб висловити протест проти реформування суспільного мовника RTVS, яке може призвести до повного контролю уряду над ЗМІ. Схвалену словацьким урядом реформу розкритикували президентка Зузана Чапутова, опозиція, міжнародні медіаорганізації та Єврокомісія. Згодом уряд відкликав деякі з найбільш тривожних елементів закону, зокрема положення про нову політично призначену раду для координації програм.

10 червня міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) підтримала страйк співробітників RTVS проти законопроєкту. Спільно з партнерами вона закликала членів парламенту відхилити закон, який потенційно порушує Європейський закон про свободу медіа. 

21 червня Парламент Словаччини схвалив заплановану урядом реформу та зміну керівництва суспільного мовника RTVS, попри побоювання громадськості, що зміни посилять політичний контроль і зашкодять свободі медіа. Директор RTVS Любош Мачай назвав цей день «чорним днем» для суспільного мовлення та медіа Словаччини.

Читайте також: 

Фото: Карта довіри до ЗМІ / statista.com

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
827
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду