Під час повномасштабної війни в Україні загинула 551 дитина, півтори тисячі поранено, — Дар’я Герасимчук
Під час повномасштабної війни в Україні загинула 551 дитина, півтори тисячі поранено, — Дар’я Герасимчук
З початку повномасштабної війни Росії проти України загинула 551 дитина, понад півтори тисячі отримали фізичні ушкодження. Про це під час Національного молитовного сніданку розповіла радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук, передає Укрінформ.
«Країна-агресорка вважає, що може позбавити дітей України права на особисте життя та на захист від посягання на нього, права на захист від усіх форм фізичного та психологічного насилля, вбиваючи наших дітей, ушкоджуючи їх фізично, як це сталося з 551 дитиною, яка була вбита з початку повномасштабного вторгнення; як це сталося з понад півтори тисячами поранених дітей. Росіяни вважають, що мають право відібрати право дітей на відпочинок і дозвілля, на освіту і, врешті-решт, родину», — зазначила дитяча омбудсманка.
Згадуючи про молитви дітей, Дар’я Герасимчук розповіла, про що просила Кіра Обединська, перебуваючи в оточеному Маріуполі, — дівчинка молилася про шматочок хліба.
«Ця дитина й досі згадує, що найбільше, чого їй не вистачало, це їжа, шматочок свіжого хліба», — розповіла Герасимчук.
Вона згадала, з чим звертається до Бога у молитвах Сашко Радчук, якого розділили з мамою під час фільтрації, — він досі шукає маму і молиться, щоб вона повернулася додому: «Як і ті діти, які знаходились і знаходяться досі в “таборах відпочинку” (в Росії. — "ДМ") і молять Бога про порятунок».
«Сьогодні я закликаю кожного і кожну не лише молитися за порятунок наших українських дітей, за повернення кожної української дитини на рідну землю, за об'єднання всіх українських дітей зі своїми родинами, щоб ті, хто може обійняти один одного, обійнялися», — закликала Герасимчук.
Раніше ми повідомляли, що станом на 1 червня 2024 року за офіційною інформацією ювенальних прокурорів 550 дітей загинули та понад 1364 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Найбільше постраждало дітей у таких областях: Донецькій — 534, Харківській — 389, Херсонській — 152, Дніпропетровській — 139, Київській — 130, Запорізькій — 108, Миколаївській — 107.
Читайте також:
- Звіт ООН: серед підтверджених цивільних жертв війни в Україні більшість — чоловіки та хлопчики
- Фільм «Діти, які вже ніколи»: невимовне, але показане зло
Нагадаємо, за даними ЮНІСЕФ майже 2000 дітей загинуло чи зазнало поранень під час повномасштабної війни Росії проти України. Регіональна директорка у Європі та Центральній Азії дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ Регіна де Домінікіс зазначила, що йдеться про перевірені цифри ООН, а справжня кількість жертв, імовірно, є значно більшою. За її словами, в середньому двоє дітей на день гинуло або зазнавало поранень в Україні з часу повномасштабного вторгнення Росії.
Згідно зі звітом Моніторингової місії ООН з прав людини, протягом березня в Україні було вбито 126 цивільних, з них 11 — діти.
У звіті Моніторингової місії ООН з прав людини, який оприлюднили до другої річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну, зазначається, що серед підтверджених цивільних жертв війни в Україні більшість — чоловіки та хлопчики.
За даними цієї ж місії, в січні цього року в Україні від російських атак по мирних містах постраждала щонайменше 641 цивільна особа, серед яких — 40 дітей.
Влітку минулого року «1+1 media» спільно з БФ «Озеленення України» в межах глобальної екологічної ініціативи з озеленення планети «Greening of the Planet» розпочали висадку дерев у пам’ять про дітей, життя яких обірвала війна. Ініціатива отримала символічну назву «Гай дитячих снів». «1+1 media» закликає всіх небайдужих людей, громади, заклади культури та освіти долучатися до цього проєкту.
- Читайте також: З початку повномасштабного вторгнення Нацполіція відкрила понад 117 тис. кримінальних проваджень щодо воєнних злочинів росіян
За інформацією віцепрем'єр-міністерки — міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, із 20 тисяч офіційно зареєстрованих дітей, викрадених Росією, до України вдалося повернути 800.
Як відомо, з початку повномасштабного вторгнення, за даними української влади, російські військові примусово вивезли з України приблизно 20 тисяч українських дітей. РФ озвучує зовсім іншу кількість викрадених нею українських дітей — більше 700 тисяч.
Як осягнути масштаб цього воєнного злочину? Навіщо Росія викрадає українських дітей? Які механізми повернення депортованих дітей має українська сторона? Про це читайте в нашій публікації «Юристка Регіонального центру прав людини: “Потрібно розділити процес повернення українських дітей і відповідальність росіян за цей злочин”».
Читайте також:
- ГУР запустило портал «Викрадачі дітей» з базою даних про росіян та білорусів
- Команда Conflict Observatory підготувала третій звіт про депортованих українських дітей, використовуючи селфі викрадачів
- Українські діти, розлучені з батьками та незаконно вивезені до РФ, не можуть усиновлюватися російськими сім'ями, — комісар Ради Європи
Фото: Getty Images