Верховна Рада ратифікувала Європейську конвенцію про спільне кіновиробництво
Верховна Рада ратифікувала Європейську конвенцію про спільне кіновиробництво
У середу, 5 червня 2024 року, Верховна Рада прийняла проєкт закону України №0236 «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про спільне кінематографічне виробництво (переглянутої)». Про це свідчить картка законопроєкту на сайті парламенту.
Як зауважила пресслужба Державного агентства з питань кіно, коментуючи це рішення на офіційній фейсбук-сторінці, ратифікація конвенції сприятиме розвитку української кіноіндустрії, а також посилить міжнародне культурне та економічне співробітництво, розширить доступ до міжнародних ринків та підвищить рівень представлення України на міжнародних кінофестивалях і платформах.
«Також надасть можливість Україні розширити коло країн для спільного кінематографічного виробництва та збільшити кількість проєктів спільного виробництва», — додали в Держкіно.
Варто зазначити, що статус продукту спільного виробництва кінематографічним творам в Україні надає саме Держкіно.
Конвенція передбачає перегляд положень Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво (1992 року), яка набрала чинності для України 1 грудня 2009 року, з урахуванням технологічної та економічної еволюції кіноіндустрії з часу відкриття для підписання Європейської конвенції в 1992 році, а також інших змін.
Нагадаємо, ще в 2009 році Верховна Рада прийняла закон «Про ратифікацію Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво». За відповідне рішення тоді проголосували 397 депутатів із 440 зареєстрованих у залі.
У 2017 році Кабмін уповноважив тодішнього міністра культури Євгена Нищука підписати Європейську конвенцію.
У листопаді 2021 року тодішній міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко і генсекретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич у Страсбурзі підписали оновлену Конвенцію Ради Європи про спільне кінематографічне виробництво.
У березні 2024 року Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав проєкт закону про ратифікацію та рекомендував парламентському Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу (який є головним з цього питання) подати його на схвалення Верховній Раді.
Фото: ВР