У Росії касаційний суд залишив без змін вирок журналістці Ірині Данилович
У Росії касаційний суд залишив без змін вирок журналістці Ірині Данилович
Четвертий касаційний суд загальної юрисдикції розглянув касаційну скаргу на вирок незаконно ув'язненій кримській громадянській журналістці та активістці Ірині Данилович та залишив її без змін, повідомляє правозахисна ініціатива «Кримський процес».
Як зазначили правозахисники, колегія за участю судді Івана Громова не побачила порушень законодавства в тому, що суди нижчих інстанцій проігнорували факт утримання Данилович у підвалі без правового статусу та адвокатської допомоги. Крім того, вони не дали правової оцінки фактам фальсифікації справи в частині допиту свідка Висогляда.
«Порушення права на захист у зв'язку з відмовою в допиті 15 свідків захисту та огляду речових доказів колегія касаційної інстанції також не побачила», — повідомляє «Кримський процес».
Крім того, до суду надійшли медичні документи, які підтверджують, що стан здоров'я Ірини Данилович погіршився в ув’язненні й вона потребує лікування, яке в колонії їй не надається.
Сторона звинувачення заявила, що покладені в основу вироку докази не викликають сумнівів щодо своєї законності. Сама Ірина Данилович у розгляді касаційної скарги участі не брала, оскільки страждає на постійний біль через відсутність лікування хвороби вуха.
Нагадаємо, Ірина Данилович є медсестрою за фахом. Вона також працювала кореспонденткою місцевого новинного сайту «INжир media», медіа «Кримський процес», що спеціалізується на юридичних питаннях, а також «Крим.Реалії». З 2016 року її залякувала та переслідувала російська окупаційна влада.
29 квітня 2022 року російська ФСБ викрала Данилович з автобусної зупинки в Коктебелі, поблизу міста Феодосія в Криму.
Вісім місяців по тому вона була засуджена Росією до семи років позбавлення волі та штрафу в розмірі 50 000 рублів (близько 500 євро) за сфальшованими звинуваченнями у «виготовленні, перевезенні або незаконному зберіганні вибухових речовин».
21 березня 2023 року Ірина Данилович втратила свідомість під час перевезення до окупаційного «Феодосійського міського суду». Наступного дня вона оголосила сухе голодування. Причиною такого рішення стала відсутність лікування та медичної допомоги в СІЗО міста Сімферополя.
6 квітня громадянська журналістка припинила голодування. Їй дозволили зустрітися з адвокатом і пообіцяли надати лікування. Однак не виконали обіцянки.
15 червня 2023 року Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) взяв до розгляду звернення щодо незаконного затримання Ірини Данилович.
Українські правозахисні організації висунули вимогу до російської влади звільнити Ірину Данилович, а Україну закликали внести активістку до списку на обмін та перешкоджати її етапуванню до Росії.
Читайте також:
- Міжнародний ПЕН виступив з вимогою звільнити ув’язнену окупантами громадянську журналістку Данилович
- Російська тюремна система повільно вбиває журналістку Ірину Данилович, позбавлену медичної допомоги, — заява «Репортерів без кордонів»
- Верховна Рада закликала міжнародну спільноту допомогти звільнити ув’язнених Росією українських журналістів
Фото: RSF