Комітет Верховної Ради зі свободи слова засудив тиск на Суспільне мовлення
Комітет Верховної Ради зі свободи слова засудив тиск на Суспільне мовлення
Комітет Верховної Ради з питань свободи слова засудив тиск на Суспільне мовлення та закликав сприяти його розвитку відповідно до стандартів Євросоюзу.
Відповідне рішення на засіданні комітету ухвалили одноголосно, повідомив голова комітету Ярослав Юрчишин.
Як свідчить запис засідання комітету, рішення прийняли у відповідь на звернення голови правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Миколи Чернотицького щодо атак на незалежне Суспільне мовлення та спроб підриву європейської інтеграції України.
Комітет свободи слова вирішив долучитися до заяви Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики і звернутись до РНБО, щоб отримати роз’яснення щодо поставлених головою НСТУ питань.
Комітет також звертається до всіх органів влади та посадових осіб щодо неприпустимості тиску на суспільного мовника і закликає представників влади сприяти роботі Суспільного.
Нагадаємо, раніше парламентський Комітет з питань інтеграції України до ЄС висловив підтримку Суспільному мовнику і наголосив на неприпустимості будь-якого тиску на Суспільне.
Як повідомляв «ДМ», нещодавно голова наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Світлана Остапа в коментарі «Детектору медіа» розповіла, що Суспільне пропонують прибрати з вечірніх слотів телемарафону «Єдині новини» і залишити йому тільки нічні та ранкові слоти.
Народна депутатка України Мар’яна Безугла оприлюднила кілька постів на своїй фейсбук-сторінці, які присвятила темі доцільності фінансування шести державних каналів, причому до «державних» вона зарахувала і Суспільне мовлення.
У дописі Мар’яна Безугла, зокрема, написала про те, що «є аж 6 (!) державних мовників, але немає інформаційних військ, які росіяни створили собі ще в 2014 році», та що «Суспільне, Дом і FreeДом мають мізерні охоплення і диверсифікують кошти». Нардепка запропонувала залишити фінансування лише одного каналу, зокрема «Ради» або Суспільного.
29 квітня Суспільне на своєму корпоративному сайті оприлюднило відповідь на закиди щодо своєї діяльності.
Також Європейська мовна спілка назвала «тривожною ситуацією» дискусії щодо можливого виведення Суспільного з праймтайму телемарафону «Єдині новини», напади в соцмережах на незалежність і ефективність мовника та пропозиції скоротити його бюджет на 2025 рік.
Нагадаємо, «Детектор медіа» системно моніторить телемарафон від самого його запуску і фіксує незбалансованість представлення політичних сил на всіх каналах, що беруть участь у створенні марафону «Єдині новини», окрім Суспільного.
Читайте також: