У Києві проспект Правди перейменували на честь Європейського Союзу
У Києві проспект Правди перейменували на честь Європейського Союзу
У Подільському районі Києва проспект Правди перейменували на честь Європейського Союзу. Відповідне рішення ухвалили 8 травня на засіданні Київської міської ради, йдеться на сайті відомства.
За словами заступника міського голови — секретаря міськради Володимира Бондаренка, проспект Правди було названо на честь центрального друкованого органу Комуністичної партії СРСР — газети «Правда».
Нову назву на честь економічного і політичного союзу, який об'єднує 27 держав-членів, обрали на основі електронного рейтингового голосування.
«Європейський Союз — давній і надійний геополітичний, економічний, а віднедавна і військовий партнер України. Набуття повноправного членства України в Європейському Союзі — стратегічний курс держави, закріплений у Конституції України. Тож вшанування ЄС у столичній топоніміці є логічним кроком на шляху до зміцнення взаємин», — сказав Бондаренко.
Нагадаємо, нещодавно в Києві розпочали демонтаж скульптурної композиції на честь Переяславської ради під колишньою Аркою дружби народів, перейменованою тепер в Арку свободи українського народу. Раніше Український інститут національної пам’яті рекомендував демонтувати арку, яка мала символізувати «прагнення українського та російського народів до возз’єднання».
У квітні Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування підтримав перейменування трьох міст, 149 селищ та сіл і семи районів в Україні в рамках кампанії з деколонізації. Зокрема, пропонується перейменувати три міста: Молодогвардійськ на Луганщині — в Отаманівку, Первомайськ на Миколаївщині — в Ольвіополь та Южне на Одещині — в Порт-Аненталь.
Також передбачене перейменування сімох районів у п’ятьох областях у зв’язку з попереднім перейменування їхніх районних центрів, зокрема Червоноградський на Львівщині — у Шептицький, Новомосковський, Павлоградський та Синельниківський на Дніпропетровщині — в Самарівський, Матвіївський та Ріднопільський відповідно, Первомайський на Миколаївщині — в Ольвіопольський, Красноградський на Харківщині — у Берестинський та Сєвєродонецький на Луганщині — в Сіверськодонецький.
Фото: Київська міська рада