У Києві почали демонтаж скульптур під Аркою дружби народів

У Києві почали демонтаж скульптур під Аркою дружби народів

30 Квітня 2024
1211
30 Квітня 2024
14:12

У Києві почали демонтаж скульптур під Аркою дружби народів

1211
Раніше Український інститут національної пам’яті рекомендував демонтувати арку, яка мала символізувати «прагнення українського та російського народів до возз’єднання».
У Києві почали демонтаж скульптур під Аркою дружби народів
У Києві почали демонтаж скульптур під Аркою дружби народів

У Києві розпочали демонтаж скульптурної композиції на честь Переяславської ради під колишньою Аркою дружби народів, перейменованою тепер в Арку свободи українського народу. Про це повідомила Київська міська адміністрація.

За даними КМВА, демонтаж може зайняти кілька днів, адже конструкція доволі масивна. Вона складається з 20 елементів, що важать приблизно 6–7 тисяч тонн.

Повідомляється, що попередньо фахівці провели вивчення конструкції, щоб зберегти її цілісність при демонтажі та не пошкодити.

Надалі монумент зберігатиметься в державному музеї авіації України імені Антонова.

Нагадаємо, 11 квітня КМВА повідомила, що не планує демонтувати Арку дружби народів, адже та є пам'яткою історії місцевого значення, тож за законом її заборонено зносити чи переносити.

Втім, 17 квітня Міністерство культури та інформаційної політики визнало колишню Арку дружби народів у Києві об'єктом, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

«Попри перейменування Київською міською радою в "Арку Свободи українського народу", монумент репрезентує виключно радянські ідеологеми та конотації, відтак становить загрозу національній безпеці України», — йдеться на сайті Мінкульту.

Раніше експертна комісія Українського інституту національної памʼяті рекомендувала демонтувати Арку, яку було збудовано в часи СРСР і яка мала символізувати нібито прагнення українського та російського народів до возз’єднання. У висновку УІНП зазначено, що втілений у монументі міф не відповідає історичним реаліям. В умовах повномасштабного вторгнення Росії цей міф використовується для обґрунтування нібито «законності» путінських територіальних претензій. 

Скульптурна композиція «Арка дружби народів» з’явилася в Києві в 1982 році. Її відкриття хотіли приурочити до 60-річчя утворення СРСР, який мали святкувати у грудні, але зробили це у жовтні, напередодні 65-ї річниці Жовтневого перевороту 1917 року.

14 травня 2022 року Київська міська рада ухвалила рішення про декомунізацію Арки і перейменувала її на Арку свободи українського народу.

Фото: КМВА

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1211
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду