Експосадовця Міноборони Олександра Лієва залишили без запобіжного заходу, — Transparency International

Експосадовця Міноборони Олександра Лієва залишили без запобіжного заходу, — Transparency International

18 Квітня 2024
1341
18 Квітня 2024
01:54

Експосадовця Міноборони Олександра Лієва залишили без запобіжного заходу, — Transparency International

1341
17 квітня Вищий антикорупційний суд повторно розглянув клопотання захисту про зміну запобіжного заходу Лієву, але потреба в ньому за цей час уже відпала, тому суд залишив клопотання без розгляду.
Експосадовця Міноборони Олександра Лієва залишили без запобіжного заходу, — Transparency International
Експосадовця Міноборони Олександра Лієва залишили без запобіжного заходу, — Transparency International

Колишній керівник Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександр Лієв залишився фактично без запобіжного заходу. Про це повідомили у громадській організації Transparency International Ukraine.  

«Ще 12 лютого Олександра Лієва взяли під варту з 50 млн грн застави, за місяць відпустили додому під особисте зобов’язання, але 9 квітня АП ВАКС скасувала це рішення, Лієв, утім, не повернувся в СІЗО, оскільки строк тримання під вартою закінчився 8 квітня. Фактично він залишився без запобіжного заходу», — наголосили громадські активісти.

В організації інформують, що 17 квітня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) повторно розглянув клопотання захисту про зміну запобіжного заходу, «але потреба в цьому за час уже відпала, тому суд залишив клопотання без розгляду». 

Нагадаємо, 16 березня Вищий антикорупційний суд звільнив з-під варти екскерівника Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександра Лієва, який є підозрюваним у справі про заволодіння майже 1,5 млрд гривень на закупівлі боєприпасів для ЗСУ.

12 лютого Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду взяла Лієва під варту до 8 квітня включно із правом внесення застави в розмірі 50 млн гривень.

За даними слідства, у серпні 2022 року посадовці Міноборони уклали контракт на закупівлю оптової партії артснарядів з постачальником озброєнь «Львівський арсенал». Потім Міноборони переказало на рахунки підприємства гроші, однак снарядів компанія не відправила, а отримані кошти вивела в тінь.

28 січня 2024 року Служба безпеки України повідомила про підозру в розкраданні 1,5 млрд грн на закупівлі снарядів для ЗСУ п'ятьом фігурантам справи, зокрема екскерівнику Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександру Лієву. 29 січня Вищий антикорупційний суд відхилив клопотання прокурора та відмовився призначити запобіжний захід колишньому чиновнику.

2 лютого Олександр Лієв оголосив, що піде на «публічний поліграф», щоб довести свою невинуватість. За кілька днів, 5 лютого, він пройшов процедуру в юридичному об'єднанні «Всеукраїнська асоціація поліграфологів». Лієв не зміг дати точну відповідь лише на одне запитання — про те, чи отримував вказівку від керівництва Міноборони на укладання контракту.

Олександр Лієв очолював Департамент військово-технічної політики, розвитку озброєння і військової техніки Міністерства оборони України із січня 2022 року. Раніше він працював виконавчим директором Національної суспільної телерадіокомпанії України. Звільнився у березні 2019 року, за його словами, через зміну структури управління. У квітні того ж року Державне бюро розслідувань відкрило провадження через начебто зловживання службовим становищем в НСТУ та закупівлю аудіовізуального обладнання на 15 млн грн.

31 січня 2023 року керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін та журналістка Яніна Соколова повідомили, що Лієв виправдовував незаконний референдум у Криму. Колишній чиновник відповів, що це вкид, а його слова перекрутили. 1 лютого 2023 року він заявив, що йде з посади в Міністерстві оборони, адже його подальше перебування на ній «може зашкодити міністру».  

Фото: скриншот

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1341
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Руки геть
278 дн. тому
від славного поплічника Аласанії і Чернотицького!
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду