Робоча група зі створення органу спільного регулювання у сфері аудіовізуальних медіа провела установчі загальні збори та затвердила проєкт Статуту громадської спілки «Орган спільного регулювання у сфері аудіовізуальних медіа-сервісів». Про це повідомляється на сайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
Зазначається, що таким чином робоча група виконала норму Закону України «Про медіа», яка передбачена частиною шостою статті 93, та впродовж трьох наступних місяців має зареєструвати громадську спілку в Міністерстві юстиції України.
Національна рада повідомляє, що отримала протокол засідання робочої групи, де затверджено назву органу, а також проголосовано за проєкт статуту, та протокол установчих загальних зборів громадської спілки «Орган спільного регулювання у сфері аудіовізуальних медіа-сервісів», де зазначено засновників громадської спілки, затверджено назву і статут, представлений робочою групою, мету діяльності спілки.
Основна мета діяльності громадської спілки — забезпечення участі суб’єктів у сфері аудіовізуальних медіа в розробці та визначенні вимог до змісту інформації, яка поширюється медіа, та недопущення цензури і зловживання свободою слова, зокрема шляхом розробки та затвердження кодексів (правил) створення та поширення інформації, забезпечення функціонування механізму надання висновків, а також ведення аналітичної, експертної, дослідницької, просвітницької та методологічної діяльності.
Визначено також, що органами управління громадської спілки є загальні збори членів спілки, правління і директор. Директором обрано Оксану Панасівську — відому телевізійну продюсерку, медійну експертку, журналістку, сценаристку і медіатренерку.
До кінця червня 2024 року мають бути зареєстровані у відповідному порядку ще два органи співрегулювання — у сфері аудіальних медіа та онлайн-медіа. Нині Національна рада очікує від робочих груп передбачені законом документи, щоб оприлюднити їх на своєму вебсайті.
Ініціатив від суб’єктів медіа про створення органів співрегулювання у сфері друкованої преси та платформ спільного доступу до відео до Національної ради наразі не надходило.
Фото: інформаційний банер з сайту Нацради