Пентагон прагне скоротити операторів ІПСО
Американський безпековий сайт Defense One з посиланням на анонімні джерела повідомив, що Пентагон збирається скоротити операції військової інформаційної підтримки (ІПСО), попри те, що Росія і Китай розширюють свій інформаційний вплив. Насамперед ідеться про скорочення кількості операторів ІПСО в Силах спеціальних операцій армії США та у рейнджерів.
Армія може скоротити до 3000 спецоператорів, пише Defense One. Представники оборонного відомства раніше заявляли, що скорочення стосуватимуться передовсім логістики та персоналу штабу.
Видання зазначає, що в супротивників США — Росії та Китаю — сили військової інформаційної підтримки значно переважають американські за чисельністю. Російська тактика включає використання ферм тролів для формування дискусій на американських соціальних медіаплатформах, хибне приписування атак на полі бою і створення фейкових новинних статей, ідеться в публікації Defense One. Китай також проводить складні інформаційні операції, зокрема нещодавно — проти виборів у Тайвані.
Високопоставлений чиновник Пентагону зазначив у розмові з Defense One, що супротивники США багато вклали в цю галузь, тому що бачать незаперечні її переваги, насамперед те, що ІПСО є дешевим засобом війни та оборони порівняно з традиційними військовими засобами.
Один колишній чиновник Командування спеціальних операцій США, якого цитує Defense One, висловив думку, що запропоновані скорочення в галузі операції військової інформаційної підтримки свідчать про «збереження застарілого мислення в армії».
Читайте також:
- Інформаційні фактори посилення і послаблення військової дії
- Систематичні інформаційні операції є основним елементом стратегії Росії у війні, — британська розвідка
- ЦПД попереджає про серію замовних матеріалів в іноземних медіа з дискредитацією керівництва України
- Що таке інформаційно-психологічні операції і як їх розпізнати
Як раніше писав «Детектор медіа», влітку 2023 року Міністерство оборони США оголосило про створення цільової робочої групи з питань штучного інтелекту Lima з метою запровадження та використання новітніх технологій штучного інтелекту в стратегічних цілях.
Також ми писали про те, що Міністерство оборони США оприлюднюватиме розсекречену інформацію про невпізнані летючі об’єкти та аномальні явища на спеціально створеному вебсайті.
Фото: Alex Wong / Getty Images