У Києві судитимуть групу шахраїв, які за допомогою телеграму видурювали в українців гроші
У Києві судитимуть групу шахраїв, які за допомогою телеграму видурювали в українців гроші
Київська міська прокуратура повідомила, що скерувала до суду обвинувальний акт щодо організатора та чотирьох учасників злочинної групи за фактом шахрайства, вчиненого організованою групою (ч. 4 ст. 190, ст. 304 КК України).
Як встановили правоохоронці, у серпні 2022 року 19-річний обвинувачений розробив злочинну схему ошукування громадян. Ця схема передбачала створення та адміністрування телеграм-каналів під назвами «Орлы инвестиции», «Солидный В.Р.», «Честный господин Орлов», «Делаем деньги вместе».
Згодом молодик знайшов чотирьох спільників, серед яких був і неповнолітній (2005 року народження).
Учасники шахрайської групи через телеграм пропонували потенційним жертвам отримати надвисокі прибутки від інвестицій у казино. Ті, кого злочинцям вдалось переконати, переказували свої гроші на банківські картки шахраїв.
Щоб створити видимість того, що їхній «проєкт» є успішним, зловмисники публікували в телеграм-каналах фото й відео з нібито позитивними відгуками тих, хто начебто вже отримав прибуток від інвестування.
За даними Нацполіції, злочинці змогли ошукати понад 100 осіб на загальну суму 400 тисяч гривень. У ході досудового розслідування підозрювані відшкодували потерпілим майнову шкоду на суму більш ніж 200 тисяч гривень.
Під час розслідування правоохоронці провели десять обшуків за місцями проживання зловмисників та в їхніх транспортних засобах. За результатами обшуків вилучили майже дві сотні SIM-карток, понад 100 банківських карток, 220 тисяч гривень, 42 тисячі доларів США, телефони, комп’ютерну техніку та чорнові записи.
Дії організатора групи правоохоронці кваліфікували за ч. 1 ст. 304, ч. 4 ст. 190 КК України, інших чотирьох учасників організованої групи — за ч. 4 ст. 190 КК України.
Як раніше повідомляв «Детектор медіа», у Чернівцях вручили підозру соратниці антивакцинатора Стахіва, якого звинувачують у намаганні повалення конституційного ладу в Україні.
На Черкащині кіберфахівці встановили особи адміністраторів груп, що інформували про маршрути та місця вручення повісток. Їх звинувачують у перешкоджанні законній діяльності Збройних сил України в особливий період.
Служба безпеки України попередила про фішингову розсилку нібито від її імені електронних листів, які містять шкідливе програмне забезпечення для збору конфіденційних даних.
Джерело фото: фейсбук-сторінка Київської міської прокуратури