Протягом 2022–2023 років 300 медійників звернулися за підтримкою Міжнародного фонду страхування журналістів для роботи в небезпечних регіонах
Протягом 2022–2023 років 300 медійників звернулися за підтримкою Міжнародного фонду страхування журналістів для роботи в небезпечних регіонах
Протягом 2022–2023 років Міжнародний фонд страхування журналістів обробив 300 заявок медійників на 886 страхових днів. Про це повідомила директорка асоціації «Незалежні регіональні видавці України» Оксана Бровко.
Вона уточнила, що сума, яку покривало страхування, не перевищувала 100 тисяч доларів США, а також сказала, що за час роботи проєкту страхових випадків не було.
«Ми супроводжували колег у всіх питаннях — від заповнення заявки, загальних роз’яснень і рекомендацій до постійного зв’язку під час робочих відряджень. Наші координаторки вболівали за кожного, з ким працювали, та завжди були готові надати консультацію чи допомогти у вирішенні проблем», — сказала Бровко.
Вона пояснила, що оформити страхування могли не тільки журналісти, а й фіксери, відеооператори, редактори, фотографи незалежних українських медіа, які готувались до офіційного відрядження до зон бойових дій, у деокуповані регіони, прифронтові зони чи прикордонні території з Росією та Білоруссю.
На розгляд Міжнародного фонду страхування журналістів могли подавати заявки ті медійники, які вирушали до Херсонської, Запорізької, Сумської, Миколаївської, Донецької, Луганської, Одеської, Харківської, Дніпропетровської області, а також до прикордоння Київської та Чернігівської областей.
Оксана Бровко також зазначила, що реалізація цього проєкту стала можливою завдяки фінансовій підтримці партнерів — ECPMF та WAN-IFRA. Наразі команда працює над продовженням проєкту.
Читайте також:
- Як працює закон про обов’язкове страхування журналістів: пояснює юрист
- «Страхування журналістів — це норма будь-якої медійної практики. Вона навіть не має обговорюватись»
- Страхування медійників в умовах війни. Ваша безпека – наш пріоритет!
Нагадаємо, у травні 2022 року ми повідомляли, що в Україні створили Міжнародний фонд страхування журналістів. Ініціаторами створення МФСЖ стали шість громадських організацій: Фундація «Суспільність», Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» (АНРВУ), Інститут масової інформації, «Детектор медіа», Центр демократії та верховенства права та Інститут розвитку регіональної преси.
Ідею створити фонд підтримала Всесвітня газетна асоціація (WAN-IFRA), яка виділила для цієї мети десять тисяч доларів США. Фонд також співпрацює з доброчесною міжнародною страховою компанією «Insurаnce for Local Media».
Влітку 2022 року ВРУ ухвалила закон про обов'язкове страхування журналістів, які працюють у зоні бойових дій.
Фото: Kenny Holston / Flickr