В Україні створили Міжнародний фонд страхування журналістів

В Україні створили Міжнародний фонд страхування журналістів

3 Травня 2022
1922

В Україні створили Міжнародний фонд страхування журналістів

1922
Журналісти незалежних українських медіа можуть застрахувати своє здоров’я та життя на суму до ста тисяч доларів.
В Україні створили Міжнародний фонд страхування журналістів
В Україні створили Міжнародний фонд страхування журналістів

В Україні створили Міжнародний фонд страхування журналістів (МФСЖ). Застрахуватись можуть представники незалежних медіа, які вирушають у зону бойових дій, на окуповані території та на звільнені території (протягом одного місяця після звільнення).

Про це «Детектору медіа» повідомила виконавча директорка Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» Оксана Бровко.

Ініціаторами створення МФСЖ стали шість громадських організацій: Фундація «Суспільність»Асоціація «Незалежні регіональні видавці України» (АНРВУ), Інститут масової інформації«Детектор медіа»Центр демократії та верховенства права та Інститут розвитку регіональної преси.

«Дотепер, як виявилось, в Україні питання журналістської страховки не було вирішеним. Попри те, що країна воює з 2014 року, наші журналісти та їхні родини лишалися беззахисними у разі травми чи загибелі. Створення МФСЖ – це великий крок уперед для всіх нас. До процесу фінансової підтримки можуть долучатися й інші донори та благодійники. Це лише посилить нас та дозволить збільшувати кількість застрахованих», – каже Оксана Бровко.

Ідею створити фонд підтримала Всесвітня газетна асоцація (WAN-IFRA), яка  виділила для цієї мети десять тисяч доларів США, на котрі фонд вже розпочав страхувати журналістів. МФСЖ співпрацюватиме з доброчесною міжнародною страховою компанією «Insurаnce for Local Media».

Страхувати одного журналіста фонд зможе на термін від одного до трьох днів, подати заявку можна за посиланням.

Страхове покриття — до 100 000 доларів США на відшкодування медичних витрат у разі ушкодження. В разі загибелі журналіста родина отримує 100 000 доларів США.

«Застрахуватись зможуть журналісти, і це важливо наголосити, саме незалежних українських медіа, які відправляються в офіційне відрядження, які мають засоби захисту. Також вітається, але не є обов'язковим з нашого боку, якщо ви пройшли спеціалізовані курси домедичної допомоги, бо для нас важливо, щоб люди були вже підготовлені. Страхуватися будуть ті медійники, що планують відрядження в зони бойових дій, на окуповані території та на звільнені території (протягом одного місяця після звільнення)», – зауважила Оксана Бровко.

Координаційна рада МФСЖ визначатиме, які заявки задовольняються, а які – ні. До Координаційної ради входять представники всіх організацій-засновників  ініціативи.

Оксана Бровко додала, що зараз основне завдання фонду – запустити процес прийому заявок, страхування та залучення більшої кількості донорів до процесу.

Фото: Shutterstock

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1922
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду