Суд в Івано-Франківську зобов’язав видання «Галка» розмістити спростування інформації, де фігурував нардеп Ігор Фріс
Суд в Івано-Франківську зобов’язав видання «Галка» розмістити спростування інформації, де фігурував нардеп Ігор Фріс
Івано-Франківський міський суд частково задовольнив позов народного депутата Ігоря Фріса до редакції galka.if.ua та зобов’язав видання розмістити спростування повідомлення, де фігурував нардеп. Про це написав Інститут масової інформації із посиланням на заяву редакції «Галки».
У січні 2023-го «Галка» опублікувала новину «Нардеп з Прикарпаття не підписав звернення про позбавлення нардепів ОПЗЖ повноважень, — “Чесно”».
Ініціював збір підписів до керівництва парламенту народний депутат Олег Дунда. Про це написав Рух «Чесно», а сайт galka.if.ua — поширив.
У тексті згадуються депутати, які підписали це звернення, зокрема, Оксана Савчук, Едуард Прощук, Олег Марусяк, Олена Вінтоняк.
По підпис зверталися і до Ігоря Фріса, але він відмовився це робити, посилаючись на статтю 81 Конституції України, оскільки формат позбавлення мандатів нардепів прямо суперечить цій статті.
У своїй позовній заяві до редакції «Галки» Ігор Фріс зазначив, що вважає оприлюднену інформацію недостовірною (спотвореною), оскільки він є співавтором трьох інших звернень до голови парламенту із цього питання та співавтором принаймні двох законопроєктів зі схожої тематики.
На думку Фріса, публікація «Галки» є образливою. Нардеп аргументує це зокрема тим, що читачі написали під новиною понад 80 коментарів, переважно негативного щодо нього змісту, понад 60 разів поширили повідомлення та поставили понад 100 реакцій «злість».
За рішенням Івано-Франківського міського суду редакція «Галки» зобов’язана опублікувати спростування такого змісту:
«Народний депутат із Прикарпаття Ігор Фріс не належить до числа тих депутатів, які не підписали звернення до Руслана Стефанчука про позбавлення повноважень депутатів, які були обрані від заборонених проросійських партій».
У своєму рішенні суд нічого не зазначив щодо питання захисту честі, гідності та ділової репутації нардепа.
Раніше «Детектор медіа» писав про те, що кропивницьке видання «Гречка» пропонує колегам-журналістам подавати скарги на телеграм-канали, які копіюють новини медійників без посилання на першоджерело.
Журналістка інтернет-видання «Полтавська хвиля» Анастасія Мацько, якій погрожували під час сесії Полтавської міської ради, подала другу скаргу до Офісу генерального прокурора та обласної прокуратури. Причиною стала бездіяльність органу досудового розслідування — Полтавської окружної прокуратури та слідчого.
Фото: фейсбук-сторінка Ігоря Фріса