Україна відзначає День працівників радіо, телебачення і зв'язку
Україна відзначає День працівників радіо, телебачення і зв'язку
Перше, що роблять окупанти, отримуючи контроль над територією, — вимикають український зв’язок, захоплюють приміщення місцевих теле- та радіостудій і запускають звідти потоки своєї пропаганди. Адже добре знають: незалежні професійні радіо і телебачення — це фактор свободи, ознака вільних людей.
А після деокупації на звільнені землі одними з перших повертаються працівники електронних медіа і зв’язку, починаючи мовити зі вщент розбитих і понівечених будівель та веж. Разом з ними туди повертаються правда, факти, плюралізм і свобода слова.
З початком широкомасштабного вторгнення значення того, що роблять українські радійники, телевізійники та зв’язківці, збільшилось у рази. Вони повідомляють життєво важливу інформацію людям, розповідають правду про російсько-українську війну світові, спростовують ворожі фейки та вкиди, налагоджують і підтримують зв’язок, часто ризикуючи при цьому своїм життям.
«Детектор медіа» вітає всіх, хто працює в кадрі та ефірі, тих, хто здійснює величезну роботу поза ними, тих, хто забезпечує в Україні надійний зв’язок! Схиляємо голови перед пам’яттю колег, які загинули під ворожими обстрілами, під час виконання професійного обов’язку та на полі бою.
Нагадаємо, за радянських часів професійне свято працівників телебачення та радіомовлення відзначалося 7 травня. Цю дату було встановлено 1945 року, під час святкування 50-річчя винайдення радіо Олександром Поповим. Цієї традиції дотримувалися також і після здобуття Україною незалежності.
11 листопада 1994 року, в переддень 70-річчя початку радіомовлення в Україні, був виданий Указ Президента України «Про День працівників радіо, телебачення та зв’язку». З того часу 16 листопада вважається Днем працівників електронних масмедіа України. Цей день відзначають також фахівці зв’язку, що забезпечують роботу телефонних мереж і мереж інтернет-зв’язку.
Про те, як «Українське радіо» готувалося до вторгнення армії РФ, що було в радіоефірі у перші години широкомасштабної війни, як кореспонденти виходили в ефір з окупованого Херсона, а також про стрімке розширення аудиторії «УР» від початку широкомасштабного вторгнення — у подкасті «Медіуми» на «ДМ» розповів Дмитро Хоркін, член правління Суспільного мовлення, відповідальний за радіо, телебачення та диджитал.