«Класична російська риторика»: Україна та США відреагували на звинувачення РФ у підбурюванні антиєврейських заворушень
«Класична російська риторика»: Україна та США відреагували на звинувачення РФ у підбурюванні антиєврейських заворушень
Міністерство закордонних справ України назвало російські звинувачення у причетності України до антиєврейських заворушень у Дагестані спробою перекласти відповідальність з хворої голови на здорову. Про це 30 жовтня заявив речник МЗС Олег Ніколенко.
«Звинувачення МЗС РФ на адресу України в причетності до подій в Дагестані — намагання перекласти відповідальність з хворої голови на здорову. Ми глибоко переконані, що міжнародна спільнота має рішуче реагувати на прояви расової ненависті в Росії та будь-де в світі», — написав Ніколенко.
За його словами, погрози розправитися з євреями — це наслідок роботи російської державної пропаганди, «яка десятиліттями культивувала серед росіян почуття ненависті до інших народів», а події в Махачкалі «віддзеркалюють глибоко вкорінений антисемітизм російських еліт та суспільства».
Він згадав у цьому контексті нещодавні образливі антисемітські заяви Володимира Путіна та міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова.
Тим часом офіційний представник Білого дому Джон Кірбі заявив, що Кремль продемонстрував свою класичну риторику, коли почав звинувачувати інших, у тому числі Україну, в антисемітських заворушеннях на території Росії, передає Укрінформ.
«Це класична російська риторика, коли в вашій країні відбувається щось погане, і ви звинувачуєте когось іншого, звинувачуєте в цьому зовнішній вплив», — зауважив представник Білого дому.
Він наголосив, що жодна країна Західного світу не мала до цього жодного стосунку.
«Це просто ненависть, фанатизм і залякування, що є очевидним»,— сказав представник адміністрації Байдена.
Нагадаємо, у неділю 29 жовтня в Махачкалі (Дагестан, РФ) учасники антисемітської акції увірвалися в аеропорт і намагалися проникнути в літак із Тель-Авіва, шукаючи євреїв, а росіян пропускали. Вони заходили в кожне приміщення, вигукуючи антисемітські гасла.
Поліцейські ніяк не перешкоджали натовпу. Вони лише закликали в мегафон утриматися від погрому і перекриття доріг, а спецпризначенці, які прибули на місце, не стали нікого розганяти.
Після цього голова Дагестану Сергій Меліков заявив, що погроми з пошуком євреїв в аеропорту Махачкали сталися через заклики з телеграм-каналу, який буцімто адмініструється з України. Йшлося про телеграм-канал «Утро Дагестана», у якому жителів республіки закликали виходити на несанкціоновані акції.
При цьому, за даними джерел Gulagu.net, російська ФСБ прямо вночі готувала рапорти і спецдонесення про нібито «український слід» в антисемітських погромах у Дагестані, а вночі та вранці 30 жовтня при обшуках за місцем проживання організаторів та учасників погрому планувала «знайти» докази нібито причетності співробітників ГУР, СБУ та пов'язаних із ними осіб.
Російський політик, власник телеграм-каналу «Утро февраля», який перебуває в Україні, Ілля Пономарьов у відповідь на звинувачення заявив, що вже давно не має жодного стосунку до телеграм-каналу «Утро Дагестана», до створення якого колись був причетний.
Телеграм-канал «Утро февраля» також заявив, що інформація, буцімто телеграм-канал «Утро Дагестана», який займається грубою антисемітською пропагандою, має стосунок до Іллі Пономарьова, є або хибною, або провокаційною.
Фото: ТАСС