Дослідження GlobeScan: Більшість опитаних громадян з 30 країн світу вважають, що їхні уряди мають підтримувати Україну у війні
Дослідження GlobeScan: Більшість опитаних громадян з 30 країн світу вважають, що їхні уряди мають підтримувати Україну у війні
Більшість опитаних громадян з 30 країн світу, окрім Мексики, виступають за підтримку їхніми урядами України в боротьбі проти російської агресії. Про це йдеться в глобальному дослідженні GlobeScan.
Аналітики звертають увагу на те, що опитування «через політичні міркування» не проводили в одній із найбільш густонаселених країн планети — Китаї.
Згідно з результатами дослідження, у середньому 29% опитаних у цих країнах «повністю згодні» з тим, що їхні уряди повинні підтримувати Україну, ще 40% «скоріше згодні» з цим. Лише 11% «категорично не згодні» і 20% «скоріше не згодні».
Найбільше нашу державу підтримали опитані жителі Португалії (86%), Швеції (81%) та Австралії (80%), Великої Британії (79%) та Канади (78%). Мексиканці найменше хочуть, щоб їхній уряд підтримував Україну (46%), далі йдуть колумбійці (51%), індонезійці (54%), саудити (55%) та перуанці (55%).
- Читайте також: Висвітлення української тематики в медіа різних країн Європи має свою специфіку, — дослідження
У США підтримують допомогу Україні 70% респондентів, а в Німеччині — 66% опитаних. Автори дослідження зауважують, що загалом мешканці країн Європи та Північної Америки, що ввійшли до опитування, найбільше підтримують нашу державу, тоді як жителі Латинської Америки висловлюють найменшу підтримку.
- Читайте також: Колумбійська журналістка Каталіна Гомес Анхель: Російські фейки в Південній Америці ширяться вдесятеро швидше, ніж правда
Глобальна аналітична та консалтингова компанія GlobeScan провела онлайн-опитування приблизно 1000 респондентів у кожній із 31 країни та території в липні-серпні 2023 року. У Гонконзі, Кенії, Нігерії та Сінгапурі було опитано по 500 дорослих, а в США — 1500 дорослих. Загальна вибірка становить 29 565 осіб дорослого населення.
Опитувальник переклали на місцеві рідні мови (англійську — в Гонконзі, Індії, Кенії, Нігерії, Сінгапурі та Південній Африці), аби забезпечити точний і повний переклад змісту з використанням термінології, яка підходить для аудиторії респондентів.
Вибірки репрезентативні для онлайн-авдиторій та зважені на останні дані перепису населення з метою забезпечення якомога більшої національної репрезентативності. У деяких країнах, що розвиваються, можливість зважування для забезпечення національної репрезентативності обмежена ступенем поширення інтернету (наприклад, у Кенії, Нігерії, Саудівській Аравії та В’єтнамі).
Колаж: Олександр Чепіга / Liga.net