Російські редакції Латвійського телебачення та радіо закриють у 2026 році

Російські редакції Латвійського телебачення та радіо закриють у 2026 році

28 Вересня 2023
1298
28 Вересня 2023
22:20

Російські редакції Латвійського телебачення та радіо закриють у 2026 році

1298
Напередодні відповідного рішення Сейму LTV і LR спільно заявили про категоричну незгоду з ідеєю заборони створювати контент російською суспільно-правовим ЗМІ. Мовники зазначали, що ця норма опинилася в документі без консультацій із самими ЗМІ, з наглядовим органом та з експертами і що вона прямо суперечить меті зміцнення безпеки інформаційного простору держави.
Російські редакції Латвійського телебачення та радіо закриють у 2026 році
Російські редакції Латвійського телебачення та радіо закриють у 2026 році

Парламент Латвії переважною більшістю голосів підтримав Концепцію нацбезпеки, яка серед іншого передбачає з 2026 року заборону Латвійському телебаченню та Латвійському радіо мовлення російською мовою, повідомляє національний мовник LSM.

На сайті LSM зазначається, що Сейм підтримав Концепцію національної безпеки, незважаючи на категоричні заперечення Ради з громадських електронних ЗМІ, Латвійського телебачення (LTV) і Латвійського радіо (LR), які закликали переглянути ту частину документа, що стосується інформаційного простору та передбачає заборону мовникам створення й розповсюдження контенту російською мовою. Напередодні відповідного рішення Сейму LTV і LR спільно заявили про категоричну незгоду з ідеєю заборони створювати контент російською суспільно-правовим ЗМІ. Мовники зазначали, що ця норма опинилася в документі без консультацій із самими ЗМІ, з наглядовим органом та з експертами і що вона прямо суперечить меті зміцнення безпеки інформаційного простору держави.

Відповідальна за політику в медіасфері міністерка культури Агнесе Логіна (партія «Прогресивні», яка нещодавно ввійшла у владну коаліцію) в інтерв’ю LR-4 назвала пункт про відмову від мовлення російською до 2026 року «поспішним рішенням».

Нагадаємо, у серпні Редакційна рада Латвійського телебачення (LTV) вирішила припинити запис та показ нових богослужінь Латвійської православної церкви через зафіксований факт поминання патріарха РПЦ Кирила. Головна редакторка LTV Сігіта Роке зазначила, що молитва за патріарха РПЦ Кирила, який відкрито підтримує і навіть благословляє кровопролитну війну, розв'язану Росією проти України, суперечить цінностям та переконанням LTV.

Фото: сайт LSM

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1298
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду