Мінкульт Росії відкликав прокатне посвідчення в якутського фільму «Айта» через прояви «націоналізму»
Мінкульт Росії відкликав прокатне посвідчення в якутського фільму «Айта» через прояви «націоналізму»
Російське мінкультури відкликало прокатне посвідчення в якутського фільму «Айта» режисера Степана Бурнашева про смерть якутської школярки, у якій її рідні звинувачують російського поліцейського. Про це пише «Настоящее время» з посиланням на дані реєстру Роскомнагляду, передає ІМІ.
Це прокатне посвідчення «Айта» отримала ще в лютому минулого року. Фільм став найкасовішою якутською стрічкою в історії, зібравши в російських кінотеатрах близько 27 мільйонів рублів.
Раніше Роскомнагляд висунув вимогу видалити стрічку зі стримінгових платформ, оскільки побачив у ній прояви націоналізму. За версією відомства, «Айта» містить «деструктивну інформацію, яка суперечить принципам єдності народів Росії».
«В картині демонструється нерівність осіб за національною ознакою: позитивні сторони героїв однієї національності протиставлені підкреслено негативним рисам героїв іншої національності. Поширення такої інформації на аудіовізуальних сервісах є неприпустимим», — йшлося в коментарі Роскомнагляду.
Після цього газета «Якутськ вечірній» у випуску за 22 вересня на першій шпальті опублікувала слово «Роскомганьба» і кадр із фільму «Айта» режисера Степана Бурнашева.
Російська влада також заборонила ще один якутський фільм під назвою «Кандидат». 22 вересня 2023 року стало відомо, що він не отримав прокатного посвідчення через «пропаганду ЛГБТ». За даними SakhaDay, претензії російського мінкульту до «Кандидата» пов’язані з персонажем фільму Зіною — чоловіком, одягненим у сукню та перуку.
За фільми «Айта» та «Кандидат» 26 вересня заступився голова Якутії Айсен Ніколаєв, зазначивши, що режисери стрічок є «патріотами» і «не здатні зняти фільми про нетрадиційні цінності та націоналізм».
Раніше ми писали про те, що в другому сезоні російського серіалу «Контакт» обличчя актора Максима Віторгана замінили на дипфейк. За даними «Медіазони», після початку російського вторгнення в Україну Віторган виступав проти війни, а потім підтримував у соцмережах артистів, яких мін’юст РФ оголошував «іноагентами».
Фото: кіностудія «Сайдам Барил»