Спільнота
В Україні створять державний банк українських шрифтів

В Україні створять державний банк українських шрифтів

19 Вересня 2023
1054
19 Вересня 2023
11:26

В Україні створять державний банк українських шрифтів

1054
Парламент відмовиться від російського шрифту «Іжиця» та йому на зміну впровадить український дизайнерський шрифт «Воля».
В Україні створять державний банк українських шрифтів
В Україні створять державний банк українських шрифтів

Міністерство культури та інформаційної політики планує створити банк українських шрифтів та відмовитися від використання російських. Про це йшлося 18 вересня на засіданні Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, повідомляє МКІП.

Парламент планує відмовитись від використання у своїх внутрішніх документах російського шрифту «Іжиця» та похідних від нього.

На його зміну в проєкті постанови Верховної Ради запропоновано впровадити дизайнерський шрифт «Воля». Його розробила українська шрифтова дизайнерка Марчела Можина на базі літерацій головного художника УПА Ніла Хасевича.

Шрифт Volja — церемонійний шрифт ЗСУ. Його використовують для лазерного гравіювання, оформлення почесних грамот, подяк, посвідчень до нагород тощо. Офіційним шрифтом для ЗСУ став UAF Sans. Ним оформлюють, наприклад, зведення про втрати ворога.

Нагадаємо, 20 липня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав звернення громадської організації «Правозахисна ініціатива» щодо припинення використання шрифтів російського походження в роботі Верховної Ради України та підготовку й ухвалення відповідного проєкту постанови Верховної Ради України.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1054
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду