«Не кину свою державу». Володимир Зеленський піде на другий термін, якщо вибори відбудуться у 2024 році

«Не кину свою державу». Володимир Зеленський піде на другий термін, якщо вибори відбудуться у 2024 році

1 Вересня 2023
1985
1 Вересня 2023
00:37

«Не кину свою державу». Володимир Зеленський піде на другий термін, якщо вибори відбудуться у 2024 році

1985
Напередодні президентських виборів у 2019 році Зеленський у своїй програмі декларував, що не буде балотуватися вдруге.
«Не кину свою державу». Володимир Зеленський піде на другий термін, якщо вибори відбудуться у 2024 році
«Не кину свою державу». Володимир Зеленський піде на другий термін, якщо вибори відбудуться у 2024 році

Президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю португальському громадському телебаченню RTP заявив, що буде балотуватись на президентських виборах, якщо такі відбудуться 2024 року під час війни, повідомляє  BBC News Україна із посиланням на RTP.

«У 2024 році, якщо буде тривати війна, і якщо вибори будуть відбуватись, я ніколи в своєму житті не кину свою державу. Тому що я є гарантом Конституції, і я її захищаю у будь-якому випадку», — сказав Володимир Зеленський.

Як відомо, напередодні президентських виборів у 2019 році Зеленський у своїй програмі декларував, що не буде балотуватися на другий термін.

Згідно з Конституцією України, чергові парламентські вибори мали відбутися восени 2023 року, а президентські — у березні 2024 року. Проте виборче законодавство та Конституція забороняють проведення виборів в умовах воєнного стану.

Натомість західні союзники України неодноразово давали зрозуміти, що хотіли б проведення виборів попри війну.

23 серпня у Києві сенатор США від Республіканської партії Ліндсі Грем заявив, що вибори в Україні наступного року мають відбутися, навіть в умовах війни. На його думку, «вільні та чесні вибори, навіть під час нападу» на Україну, можуть продемонструвати, чи країна змінилась у питанні корупції; «Американський народ має знати, що Україна змінилась. У минулому це була дуже корумпована країна… Я вважаю, що Україні настав час зробити наступний крок у становленні демократії, а саме — провести вибори у 2024 році».

Реагуючи на побажання американського сенатора, Володимир Зеленський в інтерв'ю журналістці телеканалу «1+1» Наталії Мосейчук назвав головні умови проведення таких виборів.

Насамперед, це зміни до законодавства та додаткове фінансування.

«Тоді нам потрібні зміни до законодавства, до Виборчого кодексу. Зробити це швидко. Раз. Якщо, як я сказав йому (Ліндсі Грему. — Ред.), ви готові мені дати 5 мільярдів, тому що я не зможу просто забрати з бюджету 5 мільярдів, а мені здається, саме така сума потрібна на проведення виборів у звичайний час. У воєнний — я не знаю, що це за сума. Тому я йому сказав, якщо США разом із Європою дадуть нам фінансову підтримку… Вибачте, я нічого не прошу, проводити вибори в кредит я не буду, забирати гроші від зброї і давати їх на вибори теж не буду», — пояснив Зеленський.

Крім того, на думку президента, розділити відповідальність за вибори під час війни мають і країни Заходу, які на такому волевиявленні наполягають.

«Давайте ризикувати тоді разом. Як? Американські спостерігачі мають бути в окопах», — сказав Зеленський. Він також наголосив, що дуже важливо розв'язати проблему безпеки, а західні країни мають допомогти і в організації виборів для мільйонів українських біженців у європейських та інших країнах світу.

В інтерв'ю португальському телебаченню Зеленський уточнив деякі умови для проведення виборів. 

«Якщо це вибори, то вони повинні бути на нашій території, щоби військові мали можливість проголосувати, на першій лінії, тому нам потрібні спостерігачі з усього світу. Хочу, щоб все було по закону, прозоро і демократично, як це відбулось на виборах, коли я став президентом. Коли всі сказали: чисті вибори, — я не хочу це втратити», — заявив президент.

«Не маємо права втратити людей, які поїхали як біженці за кордон. У них має бути інфраструктура, щоби віддати свій голос за кандидатів. Росія також піднімає цю тему щодо виборів. Ми повинні зробити, щоб не було ризиків бомбардування, — вони, звісно, будуть, але маємо зробити, щоби люди на дільницях були захищені», — наголосив Зеленський. Він повторив, що проведення таких виборів мають оплатити західні партнери.

Фото: Офіс Президента України

 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1985
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду